Kaxx

Co všechno musí obsahovat správná vybava fotografa?

Nejlepší odpověď
www

Z pozice mé:

  • správný fotoaparát vč. objektivu/ů
  • záložní zdroj
  • stativ
  • pomůcky na čištění
  • popruhy
  • vhodná brašna
  • podložka na zem, ať mohu v toho ležet
  • batoh
  • deštník (proti dešti i k vytvoření stínu

Snad je to vše. Výbava se ale mění už podle zaměření fotografa, já dělám většinou makro.
Doplňuji:
Není to vše!
Dále je potřeba PC s kvalitním editorem na úpravu snímků (focení je pro mne jen začátek práce) a případně tiskárna 😉
O času, zápalu a také dávce štěstí nemluvě.
P.S: nejsem profesionál, snímky ale prezentuji a nároky mám malinko vyšší.

Další odpovědi
lukas.zmizik

A on to má být profi fotograf, nebo fotoamatér a bude fotit v exteriéru (přírodu, zvířata, sport) nebo interiéru (svatby, ateliér)?
Pro představu, já jsem amatér a moje výbava pro práci v exteriéru je:
–tělo zrcadlovky canon, dva L objektivy – delší ohnisko 70–200 a druhý s kratším ohniskem, blesk canon 580, rozptylku na blesk, polarizační a uv filtr, drátová časovací spoušť (pro závěrku delší jak 30 vteřin – bulb), stativ, makro měch + objektivy FD, odrazná deska, nějaká sada na čištění optiky, grip na dvě baterie, kousek bílé věci – nejlépe bílá krytka na objektiv pro manuální vyvážení bílé…
Doplňuji:
asi jsem zapoměl na nějakou tu batožinu

Hamon

Hlavně musí mít štěstí (být ve správný okamžik na správném místě a koukat se správným směrem).
Dál druhá (třetí…) baterka – zásadně dojde ve chvilce, kdy se chystáš udělat životní snímek.

Lamalam

Je toho strašně moc. Záleží na tom, co a kde chce fotografovat. Reportér musí mít jiné vybavení než ateliérový fotograf.