Avatar uživatele
Kaxx

Co všechno musí obsahovat správná vybava fotografa?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? www, MonkeyKing, Photoguy před 3784 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Z pozice mé:

  • správný fotoaparát vč. objektivu/ů
  • záložní zdroj
  • stativ
  • pomůcky na čištění
  • popruhy
  • vhodná brašna
  • podložka na zem, ať mohu v toho ležet
  • batoh
  • deštník (proti dešti i k vytvoření stínu

Snad je to vše. Výbava se ale mění už podle zaměření fotografa, já dělám většinou makro.
Doplňuji:
Není to vše!
Dále je potřeba PC s kvalitním editorem na úpravu snímků (focení je pro mne jen začátek práce) a případně tiskárna 😉
O času, zápalu a také dávce štěstí nemluvě.
P.S: nejsem profesionál, snímky ale prezentuji a nároky mám malinko vyšší.

Upravil/a: www

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
lukas.zmizik

A on to má být profi fotograf, nebo fotoamatér a bude fotit v exteriéru (přírodu, zvířata, sport) nebo interiéru (svatby, ateliér)?
Pro představu, já jsem amatér a moje výbava pro práci v exteriéru je:
–tělo zrcadlovky canon, dva L objektivy – delší ohnisko 70–200 a druhý s kratším ohniskem, blesk canon 580, rozptylku na blesk, polarizační a uv filtr, drátová časovací spoušť (pro závěrku delší jak 30 vteřin – bulb), stativ, makro měch + objektivy FD, odrazná deska, nějaká sada na čištění optiky, grip na dvě baterie, kousek bílé věci – nejlépe bílá krytka na objektiv pro manuální vyvážení bílé…
Doplňuji:
asi jsem zapoměl na nějakou tu batožinu

Upravil/a: lukas.zmizik

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hamon

Hlavně musí mít štěstí (být ve správný okamžik na správném místě a koukat se správným směrem).
Dál druhá (třetí…) baterka – zásadně dojde ve chvilce, kdy se chystáš udělat životní snímek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Je toho strašně moc. Záleží na tom, co a kde chce fotografovat. Reportér musí mít jiné vybavení než ateliérový fotograf.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika