Avatar uživatele
MonkeyKing

Foto Ateliér

Co by měl takový ateliér pro fotografa obshaovat?
Kde se dá sehnat takové to bílé pozadí? Stačí něco jiného – levnějšího?
Osvětlení – kde sehnat trvalá světla?

Zajímavá 0 před 3732 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Fyzik

Bílé pozadí – jsou kladeny nároky na homogenní vzhled, tj. žádný vzhled tkaniny apod., aby se nemačkalo, nešpinilo, dalo dobře čistit. Prostěradlo pro množinu účelů stačí, ale je s ním moc práce, rychleji se ničí apod.

Světla jsou rúzná, trvalá jsou slabší (kvůli spotřebě) nežli záblesková, také se výrazně hřejí, s výjimkou superdrahých LED. Zapátrej na internetu, najdeš jistě mnohé eshopy.

Tak standardní ateliér obsahuje zařízení pro práci se světlem: světla záblesková, trvalá, difuzéry, odrazné desky, lightboxy, různé filtry, stojany na to všechno apod., potom se hodí různá pozadí, rekvizity. Vhodný fotoaparát a vhodné objektivy. Nicméně fantazii se meze nekladou, každý pracuje s tím, co potřebuje. Kdo fotí akty, nepotřebuje nafukovací balonek pro děti.

Taková věc se těžko zařizuje naráz, já osobně jsem svou krátkou kariéru fotografa řešil tak, že co bylo potřeba, honem jsem nakoupil.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Vše se dá koupit přes prodejny s foto zařízením , nebo přes net. Pokud chceš mít atelier trochu na úrovni, tak musíš mít i profesionální vybavení. Fotit před prostěradlem v atelieru nejde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Jako bílé pozadí pro fotografování menších předmětů jsem používala obyčejnou papírovou tapetu za pár korun. Ze zadní strany je pěkně bílá a matná, jako nouzové řešení se dá použít.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
FSTUDIO

Obecně se nedá říct konkrétní technika, každý styl focení vyžaduje něco jiného. Každopádně základem jsou většinou 2 nebo 3 záblesková světla + softboxy. Nejvyužívanejší „nekonečné“ fotopozadí je asi papírové, ale poměrně dobře se dá fotit i na levnější látkové alternativy např. polypropylen. Pokud s atelierem začínáte, je dobré se poradit osobně a vybrat si techniku na míru Vašim potřebám (můžete to zkusit třeba u nás v FSTUDIO.CZ)

odkaz na levnou variantu pozadí:
http://www.vybaveni-foto-atelieru.cz/www-studiovevybaveni-cz/eshop/4-1-FOTO-POZADI-A-PRISLUSENSTVI/14-3-POLYPROPYLEN-2-72x5m/5/30-POLYPROPYLEN-2-7x5m-BILA

Zdroj: http://www.vybaveni-foto-atelieru.cz/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek