hippeace

jaká digitální zrcadlovka je podle vás nejlepší

a je rozlišení 10Mpix dobré? dá se se zrcadlovkou fotit na makro(na blízko)? co vše je potřeba mít k zrcadlovce když bych jí koupila od nekoho použitou (myslím nabíječka baterka karta okulár nebo neco takoveho xD)

Doplňuji:
doplnuji k focení mam lásku už dlouho ale fotaky mi kupují rodiče a tak se v tom nevyznám a zrcadlovku si chci koupit sama zbírám názory a rady

Nejlepší odpověď
tom004

Já mám doporučení.K focení máš lásku dlouho,foťáky Ti kupují rodiče,a stejně podle toho co píšeš,o focení toho zřejmě opravdu moc nevíš.Ale jestli to myslíš s focením,alespoň „amatérsky“ vážně,tak se nejprve věnuj teorii.Potom budeš vědět,a budeš se ptát jinak.

Další odpovědi
mosoj

Nezáleží na tom kdo mi kupuje foťáky, ale jak s foťákem pracuju. Za to již rodiče nemohou.
Otázka je špatně položena. Nedůležitější a nejdražší je objektiv. Těla zrcadlovek jsou ve své třídě tak nějak ±stejná.
Ptáš se na to nejlepší. Tak věz že nejlepší objektivy jsou několikanásobně dražší než těla zrcadlovek.
Z marketingových důvodů ( udržení co nejnižší ceny) se zrcadlovky prodávají s tzv. setovými objektivy. Tyto objektivy jsou průměrné až podprůměrné kvality. Dobrý kompakt za dobrých světelných podmínek udělá většinou lepší fotku.
Přednosti zrcadlovek jsou v možnosti pracovat s hloubkou ostrosti, fotit za podstatně horších světelných podmínek při podstatně menším digitálním šumu, rychlejším zaostřování atd.
To vše ale za podmínek že to všechno ovládáš a umíš s těmito pojmy pracovat.

Hodnotit jakýkoliv foťák podle velikosti rozlišení v megapixelech je zoufalé diletanství.
Čím více magapixelů tím kvalitnější objektiv potřebuji. Přitom fotce na monitoru, televizi či formátu do A 4 bohatě stačí max 8 Mpix.

Doplňuji:
venkovan : Fotografové nežasnou ti ví o čem je řeč. Žasnou laici !

Valky

Pokud se ptáš, na takové otázky, nekupuj si zrcadlovku. Kup si prvně nějakej malej digitál, nauče se fotit…
Já vyhrávala soutěže i s 2mpix foťákem.. Nezáleží na tom, co držíš v ruce, ale na tom, jaké máš oko… Až si budeš jistá, že focení je to pravé pro Tebe, zainvestuj na pořádný zrcadlo a směle do toho! :)))
Pokud si 15ti letý kluk koupí ferrari, taky z něj není hned závidník.. ;) Věř mi, fotím profesionálně už pár let… :o)

No promiň, pokud k focení cítíš lásku, tak o tom něco víš, podle tohohle nevíš nic :))
Foťák umí fotit makro snad každý, ale záleží na objektivu, na který, pokud chcete fotit nějaké ty makro fotky alespon 60tis.. ;).. víc snad říkat nemusím !!!

Hlada

Koupit zrcadlovku z druhé ruky není jednoduché. Není možné na místě vyzkoušet všechny funkce, není možné vyloučit, že aparát bude mít skrytou vadu, vypálené pixely, poškrábaný senzor, vadný akumulátor a pod. Doporučuju nejdřív si o aparátech něco přečíst a zvážit, zda opravdu potřebuješ zrcadlovku a o vlastním nákupu se poradit s rodiči, abys nekoupila špatně.

Fidel

Ahoj,

Nejlevnější zrcadlovka (bez karty a brašny) se dvěma základní objektivy stojí 9000 Kč.

http://www.me­gapixel.cz/olym­pus-e-450-double-zoom-kit

Je to ale jenom základ. Zrcadlovku není problém pořídit i za 200.000 Kč, stejně tak objektivy koupíš za 5.000, 15.000, ale i 150.000 Kč.

Osobně bych pro tvé potřeby ti doporučil tzv. ultrazoom – stojí jen 4800 a můžeš s ním fotit i makro (do jisté míry):

http://www.me­gapixel.cz/olym­pus-sp-610uz

DDarent

vy ste asi začátečník, takže by vám stačila obyčejná s 10MPX…nablízko fotí každá, protože maj automatycký nebo manuální zaostřování…
http://www.al­za.cz/canon-eos-1000d-objektiv-ef-s-18-55mm-dc-d119589.htm

venkovan

Otázka při výběru je, co s fotkami se následně bude dělat. Budou to momenty ze života, rodinné fotografie, pracovní dokumenty či umělecké fotografie.
Fotografové se chytnou za hlavu, ale osobně fotím tak na 1 – 1,5 M, protože pro běžné prohlédnutí to stačí, a zbytečně si nezahlcuji PC a další archivy. Do soutěží nic neposílám a když fotky zapomenu zmenšit, tak se jich vejde několik k mailu bez problémů.
A nikdo zatím nenapsal – makro chce alespoň jednoduchý stativ.

RomanP

Pokud víš o focení málo, doporučuji si koupit jakýkoli kompakt třeba i za 1000 korun a sním se učit . Na prvním místě je teorie na to je dobré si přečíst tyto stránky http://www.fo­toroman.cz/techni­ques2.htm a až pochopíš tajemství fotografie tak teprve potom se pídit po zrcadlovce. Já se fotografování věnuji 30 roků a zrcadlovku mám ještě na klasický kinofilm. V současnosti používám tento fotoaparát http://www.olym­pus.cz/consumer/29_SP-560_UZ_Specifi­cations.htm, neboť se zaměřuji na makro snímky.