Avatar uživatele
hippeace

jaká digitální zrcadlovka je podle vás nejlepší

a je rozlišení 10Mpix dobré? dá se se zrcadlovkou fotit na makro(na blízko)? co vše je potřeba mít k zrcadlovce když bych jí koupila od nekoho použitou (myslím nabíječka baterka karta okulár nebo neco takoveho xD)

Doplňuji:
doplnuji k focení mam lásku už dlouho ale fotaky mi kupují rodiče a tak se v tom nevyznám a zrcadlovku si chci koupit sama zbírám názory a rady

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4680 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Já mám doporučení.K focení máš lásku dlouho,foťáky Ti kupují rodiče,a stejně podle toho co píšeš,o focení toho zřejmě opravdu moc nevíš.Ale jestli to myslíš s focením,alespoň „amatérsky“ vážně,tak se nejprve věnuj teorii.Potom budeš vědět,a budeš se ptát jinak.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Nezáleží na tom kdo mi kupuje foťáky, ale jak s foťákem pracuju. Za to již rodiče nemohou.
Otázka je špatně položena. Nedůležitější a nejdražší je objektiv. Těla zrcadlovek jsou ve své třídě tak nějak ±stejná.
Ptáš se na to nejlepší. Tak věz že nejlepší objektivy jsou několikanásobně dražší než těla zrcadlovek.
Z marketingových důvodů ( udržení co nejnižší ceny) se zrcadlovky prodávají s tzv. setovými objektivy. Tyto objektivy jsou průměrné až podprůměrné kvality. Dobrý kompakt za dobrých světelných podmínek udělá většinou lepší fotku.
Přednosti zrcadlovek jsou v možnosti pracovat s hloubkou ostrosti, fotit za podstatně horších světelných podmínek při podstatně menším digitálním šumu, rychlejším zaostřování atd.
To vše ale za podmínek že to všechno ovládáš a umíš s těmito pojmy pracovat.

Hodnotit jakýkoliv foťák podle velikosti rozlišení v megapixelech je zoufalé diletanství.
Čím více magapixelů tím kvalitnější objektiv potřebuji. Přitom fotce na monitoru, televizi či formátu do A 4 bohatě stačí max 8 Mpix.

Doplňuji:
venkovan : Fotografové nežasnou ti ví o čem je řeč. Žasnou laici !

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Valky

Pokud se ptáš, na takové otázky, nekupuj si zrcadlovku. Kup si prvně nějakej malej digitál, nauče se fotit…
Já vyhrávala soutěže i s 2mpix foťákem.. Nezáleží na tom, co držíš v ruce, ale na tom, jaké máš oko… Až si budeš jistá, že focení je to pravé pro Tebe, zainvestuj na pořádný zrcadlo a směle do toho! :)))
Pokud si 15ti letý kluk koupí ferrari, taky z něj není hned závidník.. ;) Věř mi, fotím profesionálně už pár let… :o)

No promiň, pokud k focení cítíš lásku, tak o tom něco víš, podle tohohle nevíš nic :))
Foťák umí fotit makro snad každý, ale záleží na objektivu, na který, pokud chcete fotit nějaké ty makro fotky alespon 60tis.. ;).. víc snad říkat nemusím !!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Koupit zrcadlovku z druhé ruky není jednoduché. Není možné na místě vyzkoušet všechny funkce, není možné vyloučit, že aparát bude mít skrytou vadu, vypálené pixely, poškrábaný senzor, vadný akumulátor a pod. Doporučuju nejdřív si o aparátech něco přečíst a zvážit, zda opravdu potřebuješ zrcadlovku a o vlastním nákupu se poradit s rodiči, abys nekoupila špatně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fidel

Ahoj,

Nejlevnější zrcadlovka (bez karty a brašny) se dvěma základní objektivy stojí 9000 Kč.

http://www.me­gapixel.cz/olym­pus-e-450-double-zoom-kit

Je to ale jenom základ. Zrcadlovku není problém pořídit i za 200.000 Kč, stejně tak objektivy koupíš za 5.000, 15.000, ale i 150.000 Kč.

Osobně bych pro tvé potřeby ti doporučil tzv. ultrazoom – stojí jen 4800 a můžeš s ním fotit i makro (do jisté míry):

http://www.me­gapixel.cz/olym­pus-sp-610uz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
DDarent

vy ste asi začátečník, takže by vám stačila obyčejná s 10MPX…nablízko fotí každá, protože maj automatycký nebo manuální zaostřování…
http://www.al­za.cz/canon-eos-1000d-objektiv-ef-s-18-55mm-dc-d119589.htm

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Otázka při výběru je, co s fotkami se následně bude dělat. Budou to momenty ze života, rodinné fotografie, pracovní dokumenty či umělecké fotografie.
Fotografové se chytnou za hlavu, ale osobně fotím tak na 1 – 1,5 M, protože pro běžné prohlédnutí to stačí, a zbytečně si nezahlcuji PC a další archivy. Do soutěží nic neposílám a když fotky zapomenu zmenšit, tak se jich vejde několik k mailu bez problémů.
A nikdo zatím nenapsal – makro chce alespoň jednoduchý stativ.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RomanP

Pokud víš o focení málo, doporučuji si koupit jakýkoli kompakt třeba i za 1000 korun a sním se učit . Na prvním místě je teorie na to je dobré si přečíst tyto stránky http://www.fo­toroman.cz/techni­ques2.htm a až pochopíš tajemství fotografie tak teprve potom se pídit po zrcadlovce. Já se fotografování věnuji 30 roků a zrcadlovku mám ještě na klasický kinofilm. V současnosti používám tento fotoaparát http://www.olym­pus.cz/consumer/29_SP-560_UZ_Specifi­cations.htm, neboť se zaměřuji na makro snímky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek