Luccyy

Nejlepší zrcadlovka.

Kterou zrcadlovku byste doporučili začátečníkovi?

Nejlepší odpověď
tom004

Není jednoduché,jen tak nějakou doporučit.Záleží na tom,co chceš fotit,jaké máš dosavadní zkušenosti,kolik peněz hodláš investovat,jaký druh (klasický nebo digi),a těch kritérií je mnohem víc.Tak snad pro Tvou informaci,tady jsou nějaké vhodné.

http://techne­t.idnes.cz/so­ny-ma-digitalni-zrcadlovky-pro-zacatecniky-fab-/tec_foto.aspx?c=A100613­_094724_tec_fo­to_lub

Další odpovědi
mosoj

Je to úplně jedno. Berte tu která se vám líbí a máte na ni finance. Pro začátečníka bez znalostí alespoň minimální teorie focení bude zrcadlovka ze začátku opravdovým oříškem. Opravdu je to dost odlišné od focení kompaktem, zrcadlovka vám nepromine to co kompakt. Je to problém i pro ty kteří kompaktem dělají pěkné fotky ale neznají teorii focení. Nechají se unést a myslí si že když si koupí zrcadlovku budou dělat ještě kvalitnější fotky. Opak bývá pravdou.
Navíc kvalitní fotka je o světle a kompozici. Technická problematika je až na posledním místě. U digitální fotografie hraje také velkou roli postprocesingové zpracování v editoru.

Hlada

Obecně se dá těžko radit. Chtělo by to stanovit si požadované parametry, podle nich si vybrat, stáhnout manuál a pak vybrat prodejce.
Tipy: NIKON D3100, CANON EOS 500D.

Zdroj: http://www.big­fun.cz/select_det­.php?id_vyrobek=4189&od­dil=13

Michálek1245

Ono obecně vzato v tomhle ohledu fakt nelze říct to, co je univerzálně nejlepší. Nejlepší pro vás je něco jiného než nejlepší pro mě. Jaké fotky děláte? Kde fotíte? Jaký máte rozpočet. Spotřebitelské testy ukazují, že třeba tenhle Panasonic https://www.re­cenzopedia.cz/pa­nasonic-lumix-dmc-fz300/ není špatný. Já mám hlavně s Panasonicem tu zkušenost, že má fakt velmi jednoduché ovládání.