tomas1541

Jakou zrcadlovku si vybrat ?

Ahoj, začalo mě bavit focení a tak si chci pořídit zrcadlovku, ale nechci hnedka investovat velké peníze, když mě to pak nemusí bavit. Našel jsem na Bazoši dvě zrcadlovky a chtěl bych se zeptat, jakou si vybrat ? Ceny jsou dost podobné, ale chtěl bych znát přímo názor, jak na foťák, tak na objektiv, jaký a proč ?

https://foto.ba­zos.cz/inzerat/96964664­/Zrcadlovka-a-objektiv.php
https://foto.ba­zos.cz/inzerat/96306963­/Digitalni-zrcadlovka-Nikon-D3100-s-prislusenstvim.php

Za mě bych volil ten první, ale chci názor i od Vás. Kdyby někdo znal stránku, kde poradí líp, tak můžete odpovědět…

Děkuji,

Nejlepší odpověď
Edison

Jestli jde jen o výběr z těchto dvou tak jednoznačně ten druhý. Objektiv 70 – 300 je už dost „speciální“ a v praxi ho začátečník spíše nevyužije. 18 – 55 je optimální základní objektiv pro většinu aplikací.

Určitě poptejte jaký maj nacvakaný počet snímků, jak byly servisovány, čištěny…

Lepší nákup se dá udělat ve specializovaných skupinách FB, nebo velký výběr je na paladix.cz. Snad to admini nevemou jako reklamu.

Další odpovědi
MichaelOffic

Koukám je to stejný model, berte ten ke kterému je víc výbavy
.