Ivetka303

Jaký vybrat objektiv??

Jaký vybrat objektiv pro focení osob u budov – např. památky.. můžete mi něco konkrétního poradit?Ne profi, pouze za nějakou výhodnou cenu. Mám Nikon.
Doplňuji:
mám nikon D3100
potřebovala bych něco širokého.. jen nevím co.. Máte někdo zkušenosti?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Jaký Nikon, zrcadlovku formátu DX, FX nebo něco jíného s výměnými objektivy?
Doplňuji:
Ze zoomů přichází do úvahy buď AF-S DX NIKKOR 10–24 mm f/3,5–4,5G ED nebo AF-S DX Zoom-Nikkor 12–24 mm f/4G IF-ED nebo skvělý AF-S DX NIKKOR 16–85 mm f/3,5–5,6G ED VR. Ten poslední mám a nedám na něj dopustit, prakticky s jiným objektivem nefotím. další možností je světelný, ale pekelně drahý AF-S DX Zoom-Nikkor 17–55 mm f/2,8G IF-ED. Z pevných ohnisek by přicházel do úvahy AF Nikkor 14 mm f/2,8D ED, ale ten ti nebude s Nikonem D3100 automaticky ostřit, musíš ručně, což u tak ktátkého ohniska nečiní problémy. Jiné pevné sklo s kratším ohniskem není v nabídce Nikonu. Nebo se podívej na objektivy alternativních výrobců, třeba něco nabízejí, ale v nich se nevyznám.

Další odpovědi
petra15

Na to potrebujes 24 mm objektiv. Tedy 24 az 120mm (zoomický) ti úplne stací.

Emefej

Přesně pro ty účely, které popisuješ, používám s úspěchem objektiv TAMRON 10–24/3,5–4,5. Je to můj druhý nejoblíbenější objektiv. Docela zajímavě vypadají taky TOKINA 12–28/4 AT-X Pro DX nebo SIGMA 10–20 mm F4–5.6 EX DC HSM, ale ani jeden jsem neměl možnost vyzkoušet.

Klaproth

Kup si Sigmu 10–20/4–5,6. Existuje i dražší 10–20/3,5, ale rozdíl v kvalitě je nepatrný.

kamila44444

stačí ti základní 18–55mm.. jen umět fotit :)

Sabeth

Já bych si vybrala pevné sklo! Tozn. ne žádný trafo.:) Jednak dosáhneš lepší ostrosti a taky budeš mít lepší světelnost.