blesk26

Jak se to ma s focenim Slunce? Jak velka je pravdepodobnost, ze si „vypalim“ cip?

Mam novou zrcadlovku a chtel bych zkusit vyfotit nejake pekne fotky se sluncem. Je mozne si takto znicit cmos cip? Filtry zadne nemam …

Nejlepší odpověď
mosoj

Čip nezničíš. Dávej si pozor hlavně na svoje oči. Focení přímo slunce nebude ale k ničemu, neboť i přes ten nejkratší čas a nejvyšší clonu bude obraz přepálený ) Bez obrazové informace). Aby nedošlo k nedorozumění přepal není poškození čipu ale
konečná fotka bez obrazové informace.
Pro focení přímo slunce by byl zapotřebý nějaký šedý filtr.

Jinak ale fotku v protisvětle slunce uděláš a když to šikovně zkomponuješ a zvolíš vhodnou exopozici bude tam přepalů minimálně.

Zapomeň ale na hledáček, nebo přijdeš o oko !! Fotit jedině přes displej, pokud má tvoje zrcadlovka live wieve.