Ivetka303

Jak odstranit přepaly z fotografie?

Mám přepal na fotografii z okna.. potřebovala bych to nějak upravit v PS nebo lightroomu. Koukala jsem na tutoriály, ale nejsem z toho vůbec moudrá. Jediné k čemu sem se dobrala, je, zvýraznit si právě přepal, ale jak se ho zbavit už nikde nemohu najít :( Děkuji moc za radu

Nejlepší odpověď
Děda Louda

S přepaly nic nenaděláš, jsou důsledkem chybné expozice. Přepal je místo bez kresby a každý ví, že kde nic není, ani smrt nebere.

Další odpovědi
mosoj

Přepal je místo bez obrazové informace. Když tam není obraz nelze nic upravovat. Řešením je, naučit se fotit bez přepalů, alespoň těch ve světle.
K práci s přepaly potřebuješ umět číst histogram.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/cteni-histogramu

Emefej

Neodstraníš. Jedinou jistotou je přepalům předcházet, tzn. kontrolovat histogram.

Lamalam

Přepalu ve světlech se nezbavíš. Je to „vypálené“ místo bez kresby.