FlAsh_7

Jak věřit, že jsme jiní?

Jak věřit že jsme např. spravedliví, když náš tak okolí nevnímá apod.?

Nejlepší odpověď
annas

Věříte přece sám sobě. To, jak vás vidí jiní, je jejich pohled. Často sami jednají negativně a takto projevují třeba svou závist. Svědčí to jen a jen o nich.

Není to, co děláte na základě vašeho rozhodnutí, hodnot,. které uznáváte?

Nebo děláte to, co vám přikazují jiní, abyste se třeba někomu zalíbil a ustupujete, podleháte manipulaci?

Vy nesete zodpovědnost sám za sebe, za svůj život, za myšlenky, za své pocity. Samozřejmě v souladu morálkou a pravidly dané splelčnosti.

Přece platíL

„Nevěřte všemu, co slyšíte nebo vidíte. Vždy jsou tři strany každého příběhu. Váš, jejich a pravda“ . Petr Havránek

https://kazdy­denscitatem.cz/ci­taty-o-zivote/neverte-vsemu-co-slysite-nebo-vidite-vzdy-jsou/

Jak jsem napsala – věřit sám sobě, potvrzuje il citát

„Musíš věřit sám sobě, dokonce i když o tobě pochybuje celý svět.“
Sri Chinmoy

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/306767-sri-chinmoy-musis-verit-sam-sobe-dokonce-i-kdyz-o-tobe-pochyb/

To souvisí i se změnou myšlení … dívat se na tuto skutečnost jinak,, i když třeba pochybujete, jde jen o váš pohled,. Ale opakuji – neubližovat.

Další odpovědi
led

Ak si chcete veriť, buďte sám sebou, nie sprotredkovateľom cudzích myšlienok.

Reezo

To záleží na tvém přesvědčení a úhlu pohledu, ale sám k sobě není člověk tak kritický jako k někomu jinému. Někteří lidé se na věc koukají z úplně nepochopitelného úhlu pohledu a myslejí si o sobě něco co není ani ve snu pravda…

Má bývalá přítelkyně trpěla například bludy o své osobě, kdy si myslela jak je skvělá osoba, ale ve skutečnosti to byla pouze její fantazie…

Kelt

Každá změna vyžaduje čas. Když běžím 100 m, trvá mi to pár sekund, podle výkonu. Ale stát se jiným, třeba pracovitým, milým, oblíbeným znamená uvědomit si svůj stav, své chování, myšlení a čím se liší od myšlení a chování lidí, kteří jsou třeba milí, oblíbení a pod. Jak mluví, jak se tváří, jak se chovají, jak se pohybují. Je rozdíl říkat si, že jsem milý, když okolí vás bere jako nepříjemného a neochotného bručouna. Položte si otázky typu: Jak to udělat, abych byl oblíbený? Co mne v tomto okamžiku dělá šťastný? Z čeho se teď raduji? Když nemůžete odpovědět nebo řeknete nic, tak změňte to na podmiňovací způsob. Z čeho bych se mohl radovat? Co by mne dělalo šťastným? A v úvodu se dovoláváte víry, nebo přesvědčení, že jste spravedliví a okolí vás tak nevnímá. Takže kdo je to okolí? To vás tak berou všichni, každý?
Znáte někoho,kdo je spravedlivý a okolí ho tak vnímá? A berete ho tak také vy? A čím se od vás liší? Co byste museli udělat, aby jste byl takový, jako onen spravedlivý? A co vám v tom brání? Podle čeho hodnotíte sebe a ostatní?

marci1

Spravedlivě se chovat a věřit si. 🙂

ivzez

Nejde jen o to uvěřit, že jste jiný, než jak Vás vnímá okolí,
ale i o to zamyslet se nad důvodem, proč Vás okolí vnímá jinak.

Např. spravedlivost musí být znát z vystupování.