zjentek

Komu jste kdy v životě uvěřili jeho přesvědčení?

Vše je zde jen o soutěži a to o názor, přesvědčení, pravdu, uznání, soutěži o průkaznost. Každý chce prosadit sebe a častokráte je natolik upřímný, že prezentuje jen vlastní pravdu, vlastní přesvědčení, vlastní názor… buduje vlastní modely průkaznosti, vlastní výpočty, pro něž zavádí vlastní zvláštní pojetí, termíny… Zapálený vědec je zde někdo kdo v důsledku všechno zničí, stejně jako zapálený věřící.

Prosím ještě někdo? 🙏 (Otázka byla doplněna.)
Tahle otázka mně přijde zajímavá, tedy v ohledu na mou zvídavost a docela se těším na odpovědi tady. Moc děkuju 😉

Nejlepší odpověď
kastrololej

Pandemie ukázala, jak křehké jsou naše svobody a jak jednoduché je nastolit autoritářské prvky i v demokratické společnosti.