icurusL

Jak velké šance dáváte tomu, že někomu opravdu je*ne a vypustí jaderné zbraně? A kdo první?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Filip84

Nikdo si to nedovolí

Představa, že např. Putin zmáčkne spínač, a podobně, jako bych měl např. spínač doma, kterým bych ovládal světlo na chatě v druhém okresu, a tak rychle vyletí „Bum!“, je k smíchu. Ono to tak není, když by mu (nebo komukoli jinému) „jeblo“, tak než vyletí „Bum!“, je za tím XX dalších lidí. Svět je, jaký je, ale takový, aby jeden magor mohl odpálit celý svět jedním tlačítkem, tak takový ještě není, naštěstí. By zmáčkl, a asi by to bylo to poslední, co by v životě kdy mačkal.

Další odpovědi
aliendrone

Nikdo si to nedovolí

Ale jdi ty, to by znamenalo DOBROVOLNÓU VĚDOMOU REZIGNACI na svoji vůdčí pozici. Přichází v úvahu jedině v případě, že tak jako tak již není co ztratit. A páni prezidenti, diktátoři a obecně vládnoucí elity toho mohou ZTRATIT HODNĚ, vlastně VŠECHNO, protože globální termonukleární válka by automaticky znamenala vzápětí JEJICH konec.

Jiná věc je jaderná válka v důsledku fungování termodynamických zákonů, především růstu entropie (ve formě LIDSKÉ BLBOSTI v kombinaci se statistikou/prav­děpodobností). Jak víš, tak lidská blbost je shora NEOMEZENÁ a náhoda je svině. To máš jako se zabezpečovacím systémem na železnici. Když ho prostuduješ, tak víš, že je prakticky NEMOŽNÉ, aby se 2 vlaky srazily a STEJNĚ SE TO DĚJE. Tož takhle to myslím. ;) :)

Disraeli

50%

Pokud by k tomu došlo, pravděpodobněji to nebude z diktatury ani z totality, ale z některé (liberálně-)démokratické velmoci, kde bude u moci zrovna nějaký idiot (šance nejsou malé).
Věda a technologie jdou dopředu. Vsázím se tedy, že v budoucích několika málo desítkách let budou jaderné zbraně překonané (ač se to prozatím zdá docela nepředstavitelné). Bude existovat účinná obrana, zastavení i vyřazení těch zbraní díky technologiím – které je vyřadí a třeba i eliminují – před i během výbuchu. Ono to ale zase není až tak dobré, jak to zní, na druho stranu si totiž zase myslím, že tím vývojem budou existovat ještě destruktivnější zbraně (a ještě na druhou stranu zase nápomocnjěší a lepší energie. Co má moc a sílu stavět a zlepšovat, má taky síl ničit a naopak. To už je tak nějak princip samotné moci/síly a jde spolu s vývojem. Tedy, co lze použít k obraně nebo lépe ik budování, lze použít i k ničení).
Proto tedy dávám šanci jen 50 na 50. Domnívám se, že docela brzy vědy a technologie raketově poskočí a jaderná zbraň bude „zastaralá“. Takže teď je jen otázkou, jestli do „té doby“ se k jejich použití někdo neuchýlí.

Snad jen budeme mít lepší režim a systém (politický), kde bude stabilita a bezpečí. Myslím celý svět, jakož i lidstvo, nejen konkrétní stát. Líp jeden stát pod jedinou spravedlivou a efektivní vládou, s jednotným lidstvem i armádou. OSN ani další nejsou zárukou téměř ničeho. Sjednocení i větší státní celky jsou logický krok vývoje společnosti. V republikánském zřízení ale docela neprovditelné.

zjentek

50%

Tak nabízí se že j.bne Bidenovi, výraz na to má, ale… Můj osobní typ ovšem je, že když už, tak první atomovka zaduní ve Francii a shodí ji tam Macron kvůli všem neotečkovaným na kovid.

Drap

99%

Špatná anketa. Chybí jiná možnost, nelze odpovědět.

df

Nikdo si to nedovolí

Jaderné asi ne, ale možná se domluví, že zbombardují ještě pár zemí klasicky po staru.

led

Nikdo si to nedovolí

Nebojte sa náš známy „rusobijec a Putinofil hapiky“ si to nedovolí. Hlavne preto, že nevládne nad tlačítkom „pal!“ na odpálenie jadrovej nálože.

K skutočnému nepoužitiu ostrého použitia jadrovej bomby, nálože, počas „ukrajiského konfliktu“ sa vyjadrili obaja hlavní hráči prezident USA a prezident Ruskej federácie. Sú si vedomí, že následok ostrého použitia jadrových zbrani by mal za následok devastáciu ľudstva a životných podmienok na Zemi.
Zdroj: mediálne informácie a vyjadrenia hlavných predstaviteľov USA a Ruska o nepoužití rakiet s jadrovými hlavicami. (kto chce, dokáže si tieto informácie a prejavi oboch predstaviteľov hravo nájsť. A kto nechce a chce zarýpať do odpovede, nech použije onô… miestnosť…)

Lurius

100%

Zapomínáte že je ve hře i Severní Korea, může to trvat roky, ale přijde to

paul1

50%

Kdo první? No Ukrajina je nemá, vzdala se jich podle „dohody“ v prospěch toho, že má chráněnou celistvost území. No jak to dopadlo všichni vidí.

Pankrác

50%

halfksv en

Nikdo si to nedovolí

Lgee

<50%

Disraeli

Jsem si na 100 % jistý, že Drap má úchylku na ankety a hlavně „jinou možnost“.
Odpoví na zcela každou otázku, kde je anketa a vždy zaškrtne „jinou možnost“ i když k tomu většinou nic nedoplní. A když tam otázka s anketou „jinou možnost“ nemá, tak ji VŽDY požaduje (přestože ani neexiostuje pravidlo, že ankety MUSÍ obsahovat „jinou možnost“).
Opravdu nějaká nemoc. Možná to souvisí i s tím, že téměř každá jeho odpověď je naprosto nicneříkající ve stylu „možná ano, možná ne“ nebo „buď tak nebo onak“, „obojí je možné“, „záleží na okolnostech“. Příspěvková hodnota 0 bodů, jako by ani neodpovídal… Nechápu proč se bojí dát přímou odpověď, která by vyjadřovala nějaké stanovisko, uváděla nějakou možnost, variantu… Za každou cenu odpovědět ve stylu NEODPOVĚDĚT.

Filip84

led: hapiky je, možná, rusobijec a antiputinovec, ale co je jisté je, že je to idiot, který neumí správně porozumět psanému textu a neumí vložit funkční URL odkaz.

led

Filip84, takto by som hapika nehodnotila. On veľmi dobre vie, čo robí.

Okrem toho, urážaním a podceňovaním iného človeka za jeho názor, urážate a podceňujete sám seba. Aby ste tomu rozumeli lepšie, ak by som si myslela že je pod moju úroveň, tak by som mu neodpovedala na otázky a diskusie. Zvážte svoje slová skôr, než ich napíšete.

Filip84

Já jej neurážím, ani neponižuju. Idiot je terminus technicus, není to urážka.

paul1

No já myslím, že idiot nadávka je, více se ale pro tento stav duševní poruchy používá retardace. Takže by neuškodilo omluvit se.