Danina65

Jak udržovaly ženy na Divokém západě čistotu svých šatů?

Dlouho mi to vrtá hlavou,a teď, po zhlédnutí filmu Divoký Django se mi to zase vrátilo.Ta rychle rostoucí městečka, která měla jednu řadu domů, lemovanou dřevěným chodníkem, ale co dál?Mezi nimi široká cesta, plná bláta.Žen tam možná moc nebylo, ale ty, co byly, a nosily šaty, kdy nechat juknout kotníček bylo společensky vyloučeno,jak je udržovaly čisté?

Nejlepší odpověď
gecco

Inu – kartáčovaly (bláto) a praly…
😉
Na druhou stranu – ony se zase tak moc nepromenovaly a myslím, že na nějaký ten flek nehleděly tak úzkostlivě…
😉

Další odpovědi
MK44

Jen navážu na kolegu gecca. Kartáčovaly, pokud jim indiáni nesebrali kartáč, a praly, pokud bylo dost vody k pití. To víte, divočina. Netřeba podléhati dojmu, že dotyčné ženštiny zářily sexappealem jako navizážované sexbomby, které je představují v dnešních westernových filmech…
🙂

lexx

mezi saloonem a bankou, vpravo za železniční stanici byla veřejná prádelna

Drap

Nejčastěji praním.

anonym

Ženy byly nošeny na rukou do vyššího patra, takže v saloonu se moc nazašpinily.