purpely

Jak udělat na spolužáky dojem…?

Nedávno, jsem nastoupila do nové třídy, a vypadá jako by mě nesnášela půlka třídy… Našla, jsem si tam dobré kamarádky, ale říká že mě většina spolužáků nemusí. Nikdy, jsem nebyla nějak populární, každý rok jsem měla vyznamenaní dělala, jim domácí úkoly, a chtěla bych na ně udělat dojem… Ale nechci jim dělat domácí úkoly to už vůbec. Prostě otázka, je jak na někoho udělat dojem, jsem docela zmatená tyhle situace, jsou strašně složité chvilku se sebou nejsi spokojená, ale chvilku ano a někdo ti to zkazí.

Nejlepší odpověď
elkon

Chovej se normálně, nevnucuj se a ani neponižuj. Zbytečně se nesnaž vystoupit z řady, nemusí se to vyplatit.

Další odpovědi
Disraeli

Buď svá, nesnaž se udělat dojem (PROČ to máš za potřebí?), nevnucuj se, nepřetvařuj se, neposlouchej zbytečné řeči od „kamarádek“, nemysli na to, co si o tobě myslí… Většina má dost svých problému a když si myslíš, že se na tebe ostatní dívají nebo si o tobě myslí něco špatného, pravděpodobně si tě vůbec nevšímají a myslí na zcela něco jiného.
Sebevědomí je o tom, jak vnímáš sama sebe, přijímáš se, si s sebou spokojena. Ne, jak tě vnímají ostatní, žíj podle sebe, jednej podle sebe (přirovnání, že v opačném případě si jejich otrokem/vězněm, není daleko od pravdy. Nemůžeš být svobodná, když se bdueš chovat podle ostatních a jejich názorů a to dost monžá ještě domnělých názorů. Budeš vězněm jejich rozmarů a otrokem vlastní mysli).
„Dojem“ můžeš udělat tak, že se budeš chovat slušně, mravně, sebevědomě, cílevědomě, odhodlaně a budeš svá, dělat, co tě baví, jít příkladem (v chování, činnostech).

Přečti si základní filozofickou knihu, třeba pak budeš spokojenější a nad věcí (Hovory k sobě):
„Stále si uvědomuj, kdo jsou ti, jejichž uznání chceš získat.” (Piberťáci a pokud je jejich mínění o tobě špatné nebo vůbec všeobecně odsuzují, proš se vtírat v jejich přízeň a osilovat, aby tě vnímali pozitivně…)
„Často jsem se ptal sám sebe, jak jde dohromady, že každý má raději sebe než ostatní lidi, ale přesto svým názorům přikládá menší hodnotu než názorům druhých.”

Drap

Jaký dojem? Dobrý, nebo špatný?

da ny

Pokud jsi na někoho udělala dojem, tak už se stalo. Pokud ne, je to marná snaha, plýtvání energií.
Můžeš je „oslnit“, naštvat, někoho si lze koupit. Nový žák byl vždy „vetřelec“ nebo objektem zájmu. ;D Někdy to chce čas. Netlač na pilu. Možná zapadneš, nebo také ne.
Někdy (dnes často) je kolektiv nekohezní. Výjimečnost se neodpouští (někdy bohužel i trestá). Úspěch může přinášet, při nezdravé soutěživosti zlobu i závist. Dnes často každý kope sám za sebe, komunikace vázne.
Pokud si s někým porozumíš, bude to fajn (ne jednoduché). Pokud ne, soustřeď se na učení, svou budoucnost. Chovej se přirozeně, nepodlézej. Věř si.

marci1

Všechno chce svůj čas. 🙂
Usmívej se co nejčastěji! Dodáš tím lidem kuráž a navíc ukážeš, že tě zajímá, co říkají. Úsměv je způsobem, jak dát okolí najevo, že jsi šťastná a lidé jsou šťastnými osobami přitahováni.
Věnuj pozornost řeči těla. Zkřížené ruce, poklepávání nohou, protáčení očí a zívání značí, že se nudíš, jsi unavená a zklamaná. Nechovej se bláznivě. 🙂