paul1

Jak to vlastně ti Rusi dělají, že při denacifikaci postihují jen Ukrajince?

Na Ukrajině žilo a možná ještě stále žije více než 20 % Rusů. Jak ruská armáda dokáže řešit svoji úlohu danou velením, že bombarduje jen Ukrajince? A zachováva nedoknutý majetek Rusů, kteří emigrovali před válkou z Ukrajiny do Ruska? Musí být velmi šikovní.

Nejlepší odpověď
dubraro

Mně se zdá, že to berou plošně a popravdě zatím nejvíc rozbombardovali Doněcko a Luhansko, kde žijí převážně Rusové.
Další otázkou je, kdo jsou to vlastně Ukrajinci. Na tom území žije mnoho národů, kteří jsou úředně ukrajinskými občany, ale necítí se být Ukrajinci. Jejich rodný jazyk není ukrajinština. Rusíni, Maďaři, Rumuni, Židé, Turci, Tataři, Cikáni, Chazaři, Poláci i nějací Češi atd.

Další odpovědi
zjentek

„Nedotknutý majetek Rusů“? A nezabrali ho už třeba oni zmiňovaní nacisti, kteří si slovo SVOBODA na UA jaksi přeložili po svém už r. 2013?

Při speciální operaci, která ovšem nese silné prvky války, si neumím dost dobře představit, že majetek a lidské životy zůstanou prakticky neporušeny, jako před operací. Proto také lidé z dějiště operace zdrhají. Ukrajinci a spekulanti tam, kde dostanou co nejvíce prostředků k životu zdarma a Rusi pravděpodobně zpět do Ruska. Určitě to nemají jednoduché, podobně jako Slováci po roztržení ČRdele, kdy se prakticky ze dne na den probudili v jiném státě, kde ale měli svůj život, majetek a zázemí. Co teď? Odpověď znám. Mohou dodnes DĚKOVAT VLÁDÁM🤷‍♂️

Tož tak. Osobně držím palce každému, kdo si nebere servítky s nacisty a klidně se s nimi pustí beze strachu do boje, do války a Rusům přeji, aby operace na Ukrajině zdárně skončila a to co nejrychleji a s minimem obětí a aby nedopustili, aby kdokoli (ať už nacista anebo prohnilý Západ) UA do šroubku rozebral a rozkradl>>>https:/­/youtu.be/487hX08O­ApQ?t=114

Ametyst

Střílí na ty, kdo střílejí po nich. Jsou tam statisíce prázdných bytů a domů po uprchlících, ze kterých lze překvapivě Rusy ostřelovat. Potom ovšem vidíte v televizi rozstřílený panelák, uroníte slzu, ale nikdo vám vtipně neřekne, proč se stal pro Rusy vojenským terčem.

da ny

Tak pokud je nám sděleno, že město/vesnice je zcela, hodně zničena, věřme tomu. Oba národy mají kam odejít do bezpečí, využít doporučení k evakuaci. Případně jsou evakuováni. Kdo nechce, zůstává a komplikuje situaci záchranářům (jako u nás během povodní, nařízená evakuace je povinná, pracuje se na vylepšení zákonů) i armádám.
Jde o územní oblasti na východě. TEN, kdo na něm bude hospodařit, postaví nové domy a vše potřebné.
Zajatců s vytetovanými orlicemi a hákovými kříži Rusové zveřejňují dost. Co, kde a v čem nám obě strany (u Ukrajinců, přece prokázáno) zahráli/hrají divadlo, se nyní z médií, sotva dozvíme. Kdo na co přesně vystřelil, odkud to padlo….. Něco je prokazatelné, přiznané, zbytel je nám podáván. Ona je pravda někdy uprostřed a jindy na obou stranách. :)
V té oblasti nikoho nemám…., ani z jedné strany.
Tady se Ukrajinky (!) často nesnesou v jednom domě. Ti od kyjeva se s těmi z Donbasu „nepřátelí“. Jejich rivalitě můžeme porozumět i tady v ČR ;D
Pomocníci Prevence kriminality jsou tam jako doma.

Dochy

Ametyst, Zjentek: Netvrdím, že na Ukrajině nebyl bordel. Ale co se bombardování a bránění se týče, podle mně je jednoznačně Ruská armáda tam kde nemá co dělat. Neexistuje obrana Ruské armády. RA se nebrání, útočí. Kdyby se bránila, byla by o 50–300 km více na východ.

Ametyst

Dochy: jak se na Ukrajině zachází z menšinami, že i Maďarsko bylo celá léta naštvané na ukrajinskou vládu kvůli zákonům, které potlačovaly jejich řeč a jiná práva? Nic nevíš. Maďarů tam žije par stovek tisíc, zato Rusů miliony. Masmedia nám představují jen krok B.

Dochy

A to je důvod vytáhnout tam s armádou? Rusko, ze kterého lidé utíkají kvůli místním podmínkám, kromě jiného i na Ukrajinu, půjde na Ukrajinu bojovat za práva Ruské menšiny? A i když je velká část Rusů ve východním pohraničí, Rusko vytáhne na Kyjev a obsadí většinu jižního pobřeží? To je OK?
Mimochodem z žádných pramenů z počátku „speciální operace“ jsem nezaregistroval, že by Rusko chtělo zlepšit podmínky Ruské menšiny. Všude jsem četl jen o denacifikaci a odzbrojení Ukrajiny. Ať si laskavě Rusko nejdřív udělá pořádek u sebe.

paul1

pro „zjentek“ – nic jsem nenašel, jen toto:
https://www.ak­tualne.cz/wiki/zah­ranici/ukraji­na/r~i:wiki:2160/