IT

Jak správně projet tuto křižovatku?

Zdravím, narazil jsem včera při cestě autem na tuto křižovatku
https://www.go­ogle.com/maps/pla­ce/50%C2%B035‚08.9%22N+15%C2­%B020‘59.7%22E/@50­.5858265,15.3502669,3a,­75y,282.53h,72­.75t/data=!3m6!1e1!­3m4!1sNGfObY0mSEr­VLL8p4rJgCA!2e0!7i13312!­8i6656!4m5!3m4!1s0×0:0×0­!8m2!3d50.5858043!4d1­5.3499073
Jako ještě ne úplně ostříleného řidiče mě docela zmátla. Potřeboval jsem odbočit doleva. Chápu správně, že

  1. Dám přednost protijedoucím vozidlům a pak vjedu do pruhu, jak tam zrovna stojí ta čtyřkolka.
  2. Na dalším křížení silnic dám přednost zprava, ale auta zleva mě musí pustit?

Přišlo mi to teda jako pro člověka, co to nezná dost podpásovka. Není nad klasický Tčko…

Nejlepší odpověď
Emefej

Je to osazeno dopr. značkou A3. Platí přednost zprava.

Další odpovědi
Alesh

Jéééééééééé tam to znám, tam jsem párkrát jel. 🙂
A určitě zde platí přednost zprava.

cukrar

Přednost zprava.

elkon

Na silnici nerozlišené dopravními značkami, platí vždy přednost zprava. Základní pravidlo, které máš znát z autoškoly. To musí řidič řešit automaticky, nad tím se nepřemýšlí, to by také mohlo být pozdě. Na tvaru křižovatky nezáleží. Kdo nezná základní věci, nemá na silnici co pohledávat.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Emefej

elkon > ale on se neptá na křižovatku bez značek. Ty to tam neznáš, že? Značky tam jsou!

Mc Merkurion

@Emefej: ať bez značek, nebo značka křižovatka, ve výsledku je to jedno >>>jakoby tam žádná nebyla >>> přednost zprava (jak říkáš) …

cochee

Stačí v tom StreetViewu kousek „couvnout“ a relevantní značka se objeví.