Kryšpín

Jak snížit nehodovost mladých řidičů?

Mezi nebezpečné řidiče patří mistři volantů do 25 let, anebo do 5 let řidičské praxe, hlavní příčiny.
Nedodržují rychlost / ovšem nebrzdí provoz jako někteří senioři doba je rychlá a bude rychlejší /
trochu se předvádí
občas si dají čouda, neb jinou moderní pochutinu.
Od roku 2014 jsou na dopravě odborníci od hnutí ANO bude líp, ale prozatím se to nedalo stihnout.
Doufám, že starší neb senioři neporadí mladém nechat auto doma, / musí se to naučit /, když si potřebuje dát čouda doporučit jezdit na kole po cyklostezskách, poněvadž zatím ke všem diskám, neb moder párty všechny nevedou.

Nejlepší odpověď
Kepler

Možná by bylo účinné zavést řidičák na zkoušku, tak jak to už v některých zemích mají. Nachytají divočáka při přestupcích, stačilo by 3× a dost. Sbohem řidičáku.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… vono totiž s mladejma a novejma řidičema se nedá dělat nic … seniorům to můžou zakázat, na to maj koule všichni … (a mladí, kteří bouraj, ten provoz nebrzdí, ti ho díky havárkám rovnou dycinky zastaví) …
… mladej a nevyježděnej řidič bude vždycky, každej řidič byl jednou začátečník …
… řešení je jednoduchý: řidičák už od 16 (jak v USA) pod dozorem dospělých (von totiž puboš bude přeci jen líp poslouchat dozor, než 18-letý dospělý frajírek, kterej už může i chlastat) …vše je o praxi, takže: čím dřív jí získají, tím bude líp …

mosoj

Jak jednoduché. Dodržovat pravidla silničního provozu. Tam je vše!!!

Jestliže jedu 80 km/hod na povolené devadesátce a ostatní zdržuju, tak tam naopak ti ostatní nemají co dělat. Ve městech ( nejnebezpečnější místa) nikdo předepsané rychlosti nedodržuje.

Konečně se začíná mluvit o pocitových rychlostech.
Díky moderním konstrukcím aut, si řidič připadá bezpečně i při rychlostech 100 km /hod, ale není to pravda, ta kinetická energie tam je i bez pocitu nebezpečí. Mladí řidiči o tom nemají ani páru, navíc postrádají pud sebezáchovy.Totéž je s kamiony. Řidiči nemají ani páru co to je odstředivá síla a co dělá s naloženým kamionem, většinou ještě přeloženém! O brzdné dráze takto naloženého kamionu ani nemluvím. Jak jinak by mohl takovýto kamion při 70 km rychlosti najíždět na automobil před sebou až na tři!! metry a vytrubováním a svícením do očí ztěžovat řidiči tohoto automobilu řízení!!

zjentek

Řízení pod vlivem hulení musí být jednoznačně zakázáno, jako je tomu u alkoholu! Jinak je to marný boj, marný, marný…

Pokud jsem nešťastný v realitě, mohu ji díky chlastu a čouda svobodně opouštět, ale nesmím mimoni s sebou tahat ostatní poslušné účastníky chodu na pozemních komunikací!

Eduart

Řešením budou vozidla s autonomním řízením jako má už teď Tesla. Už teď počítač řídí s daleko menší pravděpodobností nehody než člověk a postupem času se to bude ještě zlepšovat. Odpadly by potom zácpy,na silnicích by nemusel být les dopravních značek a pokud by se jednalo o elektromobily tak by nebyl ani takovej smrad.

A pro fajnšmekry kteří si chtějí zařídit bych dal možnost vypnout autopilota jen mimo město.

mzm

Eduard – a podle všeho tato situace není tak daleko, jak by se mohlo zdát. Největší překážka je už jen legislativa a zatuhlé mozky „řidičů“.

Edison

Eduard: Skvělá ukázka toho, jak auto pojede kudy a kam chce systém a ne cestující. Děkuji, nechci. A s tou teslou to není tak horký. Přecijen existuje dost případů selhání systému s fatálními následky. Od letadel až po auta. Děkuji, nechci. Ten Tvůj idealismus ti fak nezávidím.

mzm

Tesla není jediná, dokonce ani „nejlepší“ ohledně autonomních aut.
A to kam jede taxi cestující ovlivní?
Na každý příklad, kdy autonomní auto selhalo, který uvedeš, najdu deset (možná i víc) příkladů, kdy se ve stejném situaci člověk zachoval hůř a autonomní auto by situaci zabránilo.

Edison

Mosoj: Ukázkový příklad přestupku, o kterém se málo ví: Omezování ostatních účastníků provozu bezdůvodně pomalou jízdou. 😁 Pokud se někdo bojí jet na 90 90, tak naopak právě ten tam nemá co dělat!

mzm

90 km/h je maximální povolená rychlost. Nikoli přikázaná rychlost. Tady musím souhlasit s Mosojem. Pokud je někdo vytočený z toho, že někdo jede na 90-ce 75, tak je psychicky nezpůsobilý a nemá na silnici co dělat.