nyjono

Myslíte, že pokuty za překročenou rychlost jsou účinné, nebo ne?

Je níže uvedený systém řešení?

https://www.no­vinky.cz/auto/460763-v-cesku-bude-prvni-zpomalovaci-prah-ktery-tresta-rychle-jedouci-ridice.html

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, myslím že jsou účinné. Zda systém funguje nemohu posoudit.Žádný nevidím

Další odpovědi
Kepler

Odkaz nelze otevřít, ale jestli jde o systém Actibump, nepovažuju to za vhodné řešení. Trestat řidiče tím, že si poškodí auto, je podle mně nesmysl. A co sanitky, policajti, hasiči?

anonym

Ano jsou, každého zabolí, když mu zasáhnete peněženku a v případě opakování prohřešku ho připravíte i o body na ŘP.

rozhodně by se ale mělo instalovat víc automatizovaných pokutovačů, které sledují projíždějící vozy a automaticky fotí jejich SPZ, automaticky si podle SPZ najdou adresu majitele a už tisknou a posílají pokutu, prakticky bez zásahu člověka, když nepočítáme pošťačku. Toto zařízení by se častěji mělo instalovat i ve městech, kde by mělo hlídat dodržování 50. Policejní hlídky rozhodně takto učinné nikdy nebudou. V olomouci například existuje jeden notoricky známý úsek ve kterém každý, skutečně KAŽDÝ projíždí 60 – 70 přesto že povolenou rychlostí je 50, nikdy jsem tam neviděl stát policejní hlídku a měřit, je jim to jedno. Automatický pokutovač by byl celkem účinným řešením na podobných úsecích.

dubraro

Záleží v čem by se jejich účinnost měla projevovat.
Pokud ve snížení nehodovosti, pak rozhodně nejsou.
Naproti tomu velmi účinné jsou v okrádání cestujících ve prospěch státní a obecní pokladny.
http://autobi­ble.euro.cz/zo­na-30-prinesla-vice-smrtelnych-nehod-zraneni-padesatka-se-vracet-nebude/

cukrar

Ano, pokuty jsou učinné, ale pokud vůbec přijdou.
Tento práh je nesmysl.

Arne1

Pokuty slouží v první řadě ke ždímání peněz z motoristů. V tomto směru jsou účinné.

mosoj

To je keců kolem nekázně řidičů. Pokud velmi rychle nenastane důkladná represe, budete se bát vyjet na silnici. Již nastupují facky a pistole a trpišáci.

Roman71

Zajímavý způsob, jak donutit nezodpovědné řidiče, aby jezdili zodpovědněji. Otázky, které mi vrtají hlavou jsou, jestli se počítá s tolerancí odchylek měření rychlosti a potom, jak budou postupovat úřady, až si na tomhle „propadlu“ někdo prorazí gumu o ráfek?

plebs

Pane George, nelze vše zajistit, chybí okolo čtyř tisíc policistů staré mazáky odradilo papírování, mladí se nehrnou a ti to se hrnou neprojdou testy, rovněž základní plat okolo 17 tisíc není nijak pro rotného lákající, za šest let mu stoupne na 19 tisíc, pokud nemá vyšší vzdělání než maturitu a.t.d.