jakho

jak složit písničku ?

Jak složit dobrou písničku ?

Nejlepší odpověď
quentos

na to musí mít člověk dar… já bych kupříkladu toho schopen nebyl, a to jsem velkým milovníkem hudby. Vždy když mě něco napadne, dřívě nebo později přijdu na to, že jde o „plagiát“ v podobě mírně upravené již existující písně. Skladatelé popisují, že (podobně jako spisovatelé) se při skládání dostávají do zvláštního stavu, podobně jako spisovatelé při psaní.
Většina autorů písní začíná refrénem. Ten je nezbytnou součástí, chcete-li, aby Vaše píseň byla dobrá a „chytlavá“. Na počtu slok pak příliš nezáleží – lepší krátká a dobrá, než dlouhá a špatná, nikdy se nevyplatí „uměle“ prodlužovat.
To, zda autora nejprve napadne melodie, nebo text, který pak zhudebňují dodatečně, je individuální. Je např. spousta autorských dvojic, z nichž každý ovládají jedno z toho a druhou nechávají na kolegovi. Napadne je text, dají ho z hudebnit; či je napadne melodie a nechají si k němu napsat text. Viz legendární dvojice Lennon-McCartney, na jejichž spolupráci stál celý reprtoár The Beatles a konec jejichž spolupráce The Beatles nepřežili.

Další odpovědi
Elizabet

nejlepší je se inspirovat podle nějakého příběhu a pak melodii

anonym

Podobně,jako uhlí.
Nebo jelena.
Kdo se ptá na tohle.....Co myslíte,píše-třeba
Hutka, nebo kdokoli,koho znáte,své písničky
podle návodu?