Patti

Znáte nějakou metalovou písničku?

Dobrý den, potřebuji nějakou hodně tvrdou (nejlépe deathmetalovou) písničku, ale chci, aby byla taky trochu melodická a nebylo to jen řvaní do mikrofonu a nějaký mlácení do bicích. Poradíte mi prosím?
Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Zdar!
Jestli chceš něco hodně tvrdýho tak to je Slaming Death Metal, Brutal Death metal a popřípadě Deathcore.
Jestli ale hledáš Death Metal s melodickými rysy tak potom Melodic Death Metal a doporučil bych ti skupinu Children of Bodom, která 2. října zrovna vydala nové album I worship Chaos. To album jsem ještě neslyšel celé, ale zatím jsem slyšel I hurt a my bodom což ti fakt doporučuju, protože to je solidní nářez. A pokud tě zaujmou tak ze starší tvorby zkus album Hate Crew Deathroll, což je dost solidní nářez, tady je ukázka: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=09KScSe4hIc
No, potom bych ti mohl jestě doporučit Ensiferu, kde jsou super vokály, podobné jako má Laiho v Children of Bodom. Jestli chceš zkusit i tuhle kapelu tak najdi song From Afar.
Dále ti můžu doporučit Whispered s čínskou tématikou, ale ti mě moc nezaujali. Zajímavá písnička od nich je Nikiki nebo nějak tak :D
Pak jsou tu ještě Melodic Death/Power/Sym­phonic Metláci z USA – Deathstar, ti jsou taky zajímavý.
No, snad jsem ti pomohl a pokud se chceš na něco zeptat tak mi napiš.

PS: Jugar: Death metal není jenomo o mlácení. Ono musíš rozeznávat a sub-žánry v Death Metalu, nemůžeš to brát všechno jako Death Metal. A mlácením bych to nenazval. Je to spíš umění. A vím o čem mluvím, jsem basák v kapele.

Další odpovědi
anonym

zadej na Youtube – melodic death metal.
v písničkách se objevuj melodické riffy

iceT

arch enemy hrají melodic death metal,tak si zkus něco vybrat

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Aym3KVgsTWY

anonym

Pokud chceš death metalovou,tak bez mlácení to asi nepůjde.
O tom je death metal.
https://www.y­outube.com/re­sults?search_qu­ery=deat+metal

Patti

Leonix, moc ti děkuji. To jsem ani nečekala, že si někdo s odpovědí dá takovou práci. Je vidět, že se opravdu vyznáš. Ještě jednou děkuji.
P.S.: Nejvíce se mi asi líbí Children of Bodom. Fakt nářez!

anonym

Není zač :D :)