iceT

Dotaz pro znalce a pamětníky…

kdo původně nazpíval tohleto?
http://www.you­tube.com/watch?v=tnB-dnJVlcs&featu­re=related
http://www.you­tube.com/watch?v=Nu­guj4Z3Bc8&ob=av3n
http://www.you­tube.com/watch?v=5fLB6Y5­it3U&feature=re­lated
http://www.you­tube.com/watch?v=hsac­g4-lcpQ&feature=re­lated

Jsem pro mamku sháněla nějaké písníčky z jejího mládí a tuhle píseň mám mezi jinými taky od hudební kapely Slade,ale taky jsem to našla od AC\DC a od Steppenwolf.Hudba je téměř neměnná,jen se mění interpreti a s nimi i hlas,ne moc,jen trochu,ale ze zvědavosti a protože vím,že tady se nějací pamětníci určitě najdou,by mě zajímalo,KDO byl tím prvním.Děkuji.
PS:bohužel nepatřím mezi pamětníky,v té době jsem snad ani nebyla v plánu…:-)
Doplňuji:
Děkuji všem za odpověď.Omlouvám se za špatné odkazy.

Ten,který je-to nebyli jen Judas Priest,to byli i Deep purple,Hollies,Sla­de,Sweeta a jistě i mnohé jiné,jen si nepamatuju názvy,ale když něco slyším,vím,že to znám.

Nejlepší odpověď
Rocker

První tuhle skladbu hráli Stepenwolf,napsal jím ji Mars Bonfire,poprvé vyšla na singlu v roce 1968.První tři ukázky jsou od Stepenwolf,jen jsou nahrané každá v jiné době a tak zní trochu jinak.Čtvrtá nahrávka je od Slade,pamatuju si,když jí hráli na srazu Harleyů v Praze na Džbánu.Snad jsem ti trochu pomohl:-)

Další odpovědi
barnajka

Ahoj iceT, na YouTube se teď nedostanu, ale podle vašich hovorů tady soudím, že ses ptala na písničku ‚Born To Be Wilde‘ – je to tak?
No, kolegové ti už odpověděli, tak já nebudu papouškovat. Jen jsem ti chtěla doporučit jedny parádní stránky, kde najdeš databázi předělávek – včetně info o autorovi písně.
Myslím, že ani zdaleka tam nejsou všichni interpreti, kteří kdy předělali to či ono, ale i tak to člověku občas dost helfne. Já na SecondHand Songs nedám dopustit :))

http://www.Se­condHandSongs­.com/work/3203

ratava

Born to Be Wild JE píseň , kterou napsal Mars Bonfire nahrála skupina Steppenwolf , singl byl vydán v ROCE 1968 . Skladba JE popisována edited První těžký metalová píseň. Píseň byla použita i jsem filmu Bezstarostná jízda (Easy Rider) v ROCE 1969

Zdroj: wiki

ten který je

Originál pochází od Steppenwolf.AC-DC nikdy tuto skladbu nepoužili jako coververzi.Tam zpívají Steppenwolf,jen nechápu proč jsou tam obrázky alb AC-DC.Skupině Slade se předělávka podařila.Máš šikovnou mamču a táta je asi také super když si pouštěl Judas Priest v Tvém dětství.;-)

mojitek

Ano,je to od Steppenwolf,Je to ústřední písnička k filmu Easy Rider kde hráli Peter Fonda,Denis Hoper a Jack Nicolson.Je to film kde náklady byly minimální ale výdělek obrovský.Po uvedení tohoto filmu každý kdo měl nějakou motorku si jí začal předělávat.Mimoto tahle písnička je tzv. hymna motorkářů..Byl to průlomový film spolu s filmem Blue Electra Glide.

iceT

Barnajko,díky za stránku,dávám do oblíbených…:-)
koukám,že taky znalec,i když ne pamětník…a s tou skladbou máš samozřejmě pravdu,jednalo se zrovna o tu.

ten který je

No tak to nemá chybu !!!To poslouchám taky.:-)

iceT

Tak ona je to převážně skvělá muzika,která se snad nikdy neomrzí,i když už má něco za sebou.Můj strýc vždy říkal,že pokud se u koncertu zpěvák nezapotí,nemá cenu to poslouchat.Teď mi brnkla hlavou vzpomínka na avizovaný koncert Pink Floyd v
Benátkách,tatík to chtěl stašně vidět,tehdy to bylo na nějakém cizím kanále a to byla bomba.Ti lidi na lodičkách,ohýnky od zapalovačů a zdvižené ruce,a vůbec celý ten koncert neměl chybu,hlavně ta světelná šou a taky ten bubeník,jak vysoko musel skákat,aby dosáhl na bubny,byl za nimi jak za hradbou.A ještě si pamatuju nna klarineťáka,ten měl úžasně dlouhé vlasy.....no bomba.

ten který je

Ten koncert mám na DVD.Minulý rok jsem byl na koncertě jejich bývalého basáka a zpěváka Rogera Waterse v O2 areně.Byl to koncert v rámci slavného alba Pink Floyd – The Wall.Zážitek byl tak silný že některé ženy se neubránily slzám.

iceT

Asi bych se též neubránila a možná,že bych sebou i švihla,ač snad nejsem ten typ,co omdlévá při oblíbeném zvuku.:-)

ten který je

The Wall je takové smutné téma.Jinak když mne nějaká písnička chytne tak mám někdy i husí kůži.:-)

iceT

To mívám i já a nejen u těch starších skladeb,takový Last of the mohicans od Promentory,mňam.to se mě postaví i to co nemám.:-)

ten který je

Tak tu kapelu neznám.Zkusím si jí pustit na Youtube.Uvidím co to se mnou udělá.DDD

ten který je

No jo vlastně,to je soundtrack k tomu slavnému filmu.Skvělý.Takový keltský nádech to má.:-)

iceT

Zkuste: http://www.you­tube.com/watch?v=lv6VW4t­MZbE
Tihleti hráli ústřední píseň k seriálu Robin Hood z 1986.

ten který je

Taky dobrý.Nebo taková gotika co?Něco poslouchám.:-)

iceT

Nightwish nebo XIII století?To se sice k sobě nehodí,ale je to super.Kdysi dávno jsem ještě poslouchala Kingdom come,
tuhle jedinou jsem našla jak jsem si pamatovala název skladby http://www.you­tube.com/watch?v=ED­QX3VljzO8
a pro dost lidí to prý bylo celkem depresivní poslouchat.

ten který je

Mám od nich první tři alba ještě na kazetách.Později se mi už nějak přestali líbit.Jinak mi to nepřipadá depresivní,to znám jiné a ponuré až mrazí.:-)

iceT

Jsem si právě okoukla nějaké jejich skladby a ty pslední nejsou nijak extra,souhlasím.