Avatar uživatele
jencice

jak složit dobrou písen

postup jak to složit.
Nejdřív jak se bude jmenovat?????????­???????
nebo nejdříve refren?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kropitko před 4829 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Terryle

Nejdřív musíš mít nápad ;o) jde o to, jestli skládáš text i muziku nebo jen jedno. U mě většinou písničky vznikají tak, že mě na známou melodii napadne kousek textu. Někdy je ten kousek tak silnej, že se ho dá chytnout a domyslíš zbytek… a jindy nevíš co s tím, takže ti pak nějakou dobu leží v hlavě, dokud tě neosvítí, co dál, nebo tě nenapadnou nějaký další kousky, který pak s tím starým nějak propojíš.
Dát si název a pak psát mi přijde blbost. Napřed to chce nápad, pak zbytek… a název až na konec, tím tu písničku vlastně charakterizuješ. A těžko charakterizovat něco, co ještě neexistuje…
Do refrénu bych dala to nejdůležitější z celý písničky, co je pro ni klíčový, co dobře zní a co se hodí víckrát zopakovat. Mně to většinou vyšlo, že ten první kus, co mě napadl, nakonec taky byl kusem refrénu. Logicky – bylo to to nejdůležitější.

A aby byla dobrá – no, to se takhle poradit nedá. To se prostě musí povést :o) Zajímavá melodie nebo zajímavej text – na přemýšlení nebo naopak odlehčenej se slovníma hrama, případně pěkně znějící o čemkoli. Ideálně oboje.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
miladaB

Základem dobré písně je hudba a text. Záleží na tobě jestli začneš hudbou nebo textem. Při textování můžeš zkusit složit básničku /to aby se slova rýmovala a dala se zhudebnit/ a poté zkus přidat hudbu.
A nebo začni hudbou tím že si vezmeš nějaký nástroj a začneš na něj improvizovat do té doby než se ti to začne líbit natolik, že s toho vznikne nová hudba.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek