jencice

jak složit dobrou písen

postup jak to složit.
Nejdřív jak se bude jmenovat?????????­???????
nebo nejdříve refren?

Nejlepší odpověď
Terryle

Nejdřív musíš mít nápad ;o) jde o to, jestli skládáš text i muziku nebo jen jedno. U mě většinou písničky vznikají tak, že mě na známou melodii napadne kousek textu. Někdy je ten kousek tak silnej, že se ho dá chytnout a domyslíš zbytek… a jindy nevíš co s tím, takže ti pak nějakou dobu leží v hlavě, dokud tě neosvítí, co dál, nebo tě nenapadnou nějaký další kousky, který pak s tím starým nějak propojíš.
Dát si název a pak psát mi přijde blbost. Napřed to chce nápad, pak zbytek… a název až na konec, tím tu písničku vlastně charakterizuješ. A těžko charakterizovat něco, co ještě neexistuje…
Do refrénu bych dala to nejdůležitější z celý písničky, co je pro ni klíčový, co dobře zní a co se hodí víckrát zopakovat. Mně to většinou vyšlo, že ten první kus, co mě napadl, nakonec taky byl kusem refrénu. Logicky – bylo to to nejdůležitější.

A aby byla dobrá – no, to se takhle poradit nedá. To se prostě musí povést :o) Zajímavá melodie nebo zajímavej text – na přemýšlení nebo naopak odlehčenej se slovníma hrama, případně pěkně znějící o čemkoli. Ideálně oboje.

Další odpovědi
miladaB

Základem dobré písně je hudba a text. Záleží na tobě jestli začneš hudbou nebo textem. Při textování můžeš zkusit složit básničku /to aby se slova rýmovala a dala se zhudebnit/ a poté zkus přidat hudbu.
A nebo začni hudbou tím že si vezmeš nějaký nástroj a začneš na něj improvizovat do té doby než se ti to začne líbit natolik, že s toho vznikne nová hudba.