Heřman

Píseň: Život je jen náhoda

Dobrý den. Potřeboval bych zjistit nějaké informace o písni (Život je jen náhoda) např.: kdo jí napsal, jak je stará, kdy a kde se poprvé hrála atd. . Děkuji za odpověď Heřman

Nejlepší odpověď
anonym

Vím jen,že slova jsou od Voskovce a Wericha hudba J.Ježek,zazněla ve filmu Peníze nebo život,zpívaly ji v takovém akváriu Vítová s Hermanovou.

Další odpovědi
vagra

Píseň Život je jen náhoda složili Jaroslav Ježek-hudba a text- Jan Werich a Jiří Voskovec.
Ve filmu Peníze nebo život, ji v r. 1932 zpívaly H.Vítová a L.Hermanová.
Doplňuji:
Dodatečná informace z Wikipedie :.....podle některých pramenů šlo o dabing zpívaný Jožkou Srbovou a Boženou Schlesingerovou

Zdroj: V.V.