briketka10

Jak si bez váhy navážit 0,25 g?

Mám magnesium v prášku a nevím, jak si navážit těch 0,25 gramů.
Můžete mi někdo poradit. Neumím si takové množství představit bez váhy.
Děkuji

Nejlepší odpověď
Hlada

Tak jsem to teď zkoušel s magnéziem na lezení, které by mělo mít stejnou hustotu a zjistil jsem, že je to s dostatečnou přesností množství, které se vejde mezi tři prsty. Myslím, že v kuchyni se tomu říká špetka.

Další odpovědi
Drap

Pokud nemáš nic s čím by šlo porovnat, tak to je obtížné. U magnesia to dávkování nebude muset být tak zcela přesné. Mělo by to být tak zhruba 3/4 z rovné čajové lžičky

Kepler

Tak teď nevím, jestli potřebuješ 0,25 g nebo 25 g. Dejme tomu to druhé. Musíš porovnat s něčím, co víš že váží 25 g – třeba půlka velkého panáka vody (25 ml). Vem něco dlouhého plochého (lištu) a přesně uprostřed podlož tužku – a máš váhu. Na jednu stranu polož toho panáka s vodou – závaží, na druhou stranu stejného prázdného panáka. Do něj přisypávej magnézium tak dlouho, dokud nezačne to závaží vyvažovat – a máš 25 g. Můžeš to udělat z jakýmkoliv množstvím. Pokud budeš chtít jenom malé dílčí množství, odvážené magnézium zformuj do úzké rovnoměrné linky na stole, změř, vypočítej potřebný podíl a odděl jej. Jak prosté, milý Watsone…:-)

aliendrone

Myslím, že pokud nejde o práškový kovový hořčík (tedy pravděpodobně pyrotechnika), ale jen o nějaký doplněk stravy, tak ti postačí Drapova od oka míra, pokud jde o jednorázovku. Po domácku váhy s takovou citlivostí je pro tebe nejspíš vyloučeno zkonstruovat (odhaduji) a není to ani potřeba.
Mrkni na tohle: https://www.pri­ceorcan.cz/iso-135-digitalni-kapesni-vaha-200g-0-01g , nieje to bohviečo, ale pro běžné domácí kravení je to dostatečné za tu ubohou stovku. Tahle pitomost se hodí na MNOHO věcí, za to kilo se VYPLATÍ – i kdybys ji použila jen jednou za 2–3 roky. :)

dr.luha

1 mocca lžička zarovnaná smáčknutá je 250 mg u varianty pudr nebo 1000 mg u varianty prášek (vyrábí se dva druhy). V 250 mg magnesia je 72mg hořčíku.
Magnesium pro vlastní použití rozpouštím v kyselině askorbové, takže to mám váhově ověřené.

cochee

Taky jsem si lámal hlavu s podobnými záležitostmi. I když se jedná o tak třeba 4 vážení za rok, tak nakonec jsem se rozhodl, že se „plácnu přes kapsu“ a koupím si váhu. Jedná se o typ kapesní váhy viz Zdroj: (můj přístroj vypadá úplně stejně, ale má váživost 0,01g a maximálku jen 100 g), některé mají váživost 0,1 g, některé dokonce 0,01 g a cena se pohybuje mezi 100–200 kačkami, v případě koupě v Číně asi ještě méně. Už se mi „morálně“ zaplatila několikanásobně.

Zdroj: http://www.pri­ceorcan.cz/iso-472-digitalni-kapesni-vaha-500g-0-1g

briketka10

aliendrone
Jedná se o doplňek stravy v prášku. Je to jen
0,25g tedy 25mg.
Drap odpověděl bohužel před upravením otázky.

aliendrone

Špatná zpráva briketko10, teď jsi mne zmátla, protože čtvrt gramu (0,25g) je 250mg, nikoliv 25mg. No to je fuk, každopádně pokud jde o jednorázové užití, trvám na své odpovědi, že na tom zase až tak moc nezáleží, případný přebytek organismus vyloučí. Prostě to udělej, jak píše Drap a časem si kup tu váhu,no. ;) :)

briketka10

Jjo máš pravdu 🙂

briketka10

Jéje Drape,
děkuju, ale otázku jsem vlastně špatně doplnila!
Ono to má být 0,25g! Jsem já to ale popleta..