sofid

Jak se zbavit nadměrného pocení, hlavně v podpažích a na zadku?

Dobrý den, velice mě trápí nadměrné pocení. Potím se snad všude na těle ale nejvíce v podpažích a na zadku. Abych upřesnil ten zadek, myslím to tak, že když déle sedím na dřevěné, plastové nebo jakékoliv podobné židli, a když se postavím tak zanechám na židli mokrý flek. Je to hrozné a cítím se strašně trapně, nevím co mám dělat. Pod podpaží jsem zkusil několik deodorantů a nic mi nepomáhá. Na zadek jsem to samozřejmě nezkoušel :D. Zadek mám mírně chlupatý, myslíte že to může být tím? Protože se mi potí více podpaží, které mám chlupatější než druhé. :D Budu vděčný za každou radu. :) Slyšel jsem o různých věceh, jako je driclor apod. Máte s tím někdo zkušenosti.
Ps.: nejsem tlustý, naopak celkem hubený, myslím že žiju zdravým životním stylem (cvičím, jím zdravě, nepiju sladké náboje apod., skoro jen vodu).
Ps2: Nejspíš to bude asi stresem, jelikož se doma skoro vůbec nepotím, jen ve škole. Jestli to bude tím, nevíte jak ovlivnit stres, protože je to prostě začarovaný kruh a nevím si rady. :(

Nejlepší odpověď
annas

Nadměrné pocení je nemoc – zjistit příčinu u lékaře.
.

Pokud vás zajímají příčiny pohledu čínské mediíny a návrh na jejich řešení, projděte si odkaz.

Příčiny nadměrného pocení podle čínské medicíny

"Na příčiny nadměrného pocení se můžeme podívat i z hlediska tradiční čínské medicíny. Ta tvrdí, že nadměrné pocení může být způsobeno vyčerpáním životní energie (čchi), které souvisí i s oslabením slinivky a plic. Vyčerpání životní energie souvisí i s oslabenými ledvinami, které je provázeno únavou, zimou, poruchami trávení, opakovanému nachlazení, lítosti a skepsi. Příčinou oslabení slinivky, plic a ledvin je nadměrná fyzická i psychická zátěž, rychlý životní styl nebo jednostranně zaměřený jídelníček.

Pokud se potíte převážně odpoledne nebo v noci, může být vyčerpání způsobeno oslabením ledvin, jater nebo plic. Pocení je v tomto případě doprovázeno pocity žízně a vyprahlými ústy. Co je příčinou? Nedostatek odpočinku, alkohol nebo pálivá jídla.

Příčinou nadměrného pocení může být podle tradiční čínské medicíny také horkost nahromaděná v orgánech. Ta je způsobena konzumací velkého množství smažených jídel a alkoholu "

atd..

http://www.frau­.cz/nadmerne-poceni-priciny-a-reseni/

Další odpovědi
hayleyy

Možná by to mohlo být poruchou štítné žlázy…Zkuste si o tom něco přečíst, nemůžete ji mít?

gecco

Nadměrné pocení obvykle poukazuje na nějaký zdravotní problém – zajdi si k doktorovi – antiperspiranty nejsou řešením.
😉

Pepa25

annas: chudák malý, stresuje se pocením a vy ho ještě strašíte „vyčerpáním životní energie“.