FlAsh_7

Může hubenost za únavu?

Dobrý den, mám problém s tím, že jsem až moc hubený. (výška něco přes 180 a váha 68cca) Poslední dobou se cítím unavený a trochu mě (absolutně nevím proč) bolí nohy.Může to být způsobeno právě přílišnou hubeností?

Nejlepší odpověď
annas

Nedá se odpovědět, protože záleží na tom, co máte v genech., protože jak tvrdí vědci, hubenost je skutečně ukrytá v genech,

https://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/244000-hubenost-je-skutecne-ukryta-v-genech-potvrdili-vedci.html

Ale pokud se cítíte unavený, může to souviset třeba se špatnou skladbou stravy, nedostatkem vitamínů a minerálů, nebo se za únavou může skrývat jiný, třeba závažný problém. Ale na netu těžko najdete řešení. Každý člověk je jiný.

Proto je vhodné, abyste své problémy konzultovat s lékařem.

Další odpovědi
led

Rovnako ako obezite.
Laicky:
Vždy, keď telo je mimo svojej „obvyklej normy“ hore/dole, ktorú určuje štruktúra kostí a metabolizmus organizmu, musí vydávať viac energie na udržiavanie potrebných životných funkcií.

Edison

Hubenost ne. Ale obojí by moho být příznakem mnohem hlubšího problému.

anonym

záleží na tom jak jsi na tom s aktivitou a v jakém stavu je svalová opora. Pokud jsi vychrtlý a ani se moc nehýbeš takže máš svalstvo ochablé, vysvětlovalo by to bolesti nohou. Pokud jde o nedostatek živin či pitného režimu o tom se obecně ví že může být příčinou bolestí hlavy a únavy.