Proč se ráno nebo uprostřed noci probouzím zpocený?

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si pročíst odpovědi na stránce Doktorka, stejný dotaz.

Zdroj: http://diskuse­.doktorka.cz/po­ceni-noci/

Další odpovědi
dědapetr

Fitness článek: co způsobuje noční pocení u mužů.
Pocení je mechanismus, který udržuje správnou teplotu a zbavuje tělo škodlivých toxinů. Takže pocení např. v létě za vysokých venkovních teplot je přirozené, protože pot tělo ochlazuje, aby nedošlo ke přehřátí. Nicméně pokud se nadměrné pocení vyskytuje v noci za normální pokojové teploty, a trvá již dlouhodobě, může se jednat o některou z příčin, které noční nadměrné pocení způsobuje.

http://www.blog-fitness.cz/fitness-clanek-co-zpusobuje-nocni-poceni-u-muzu/

Babunka

Není to horkem? Nebo noční můrou?

Berušinka

To má můj přítel taky teďka v létě. Pokud mu dám peřinu – když spí, jinak si jí nevezme, je mu pořád horko – tak je ráno úplně mokrý.
Mějte otevřené okno, ale i nějakou slabou deku. Tělo potřebuje být přeci jen přikryté, když „odpočívá“. Aby se zregenerovalo a nesoustředilo síly na to, že tělo „chladne“.