Babsi

Co je dobré na nadměrné pocení?

Nemyslím deodorant a podobně. Myslím nějaká babská rada na potlačení pocení. Třeba máta pocení vyvolává, tak nějaká rostlina, která pocení brání.

Nejlepší odpověď
iceT

Toužíte-li po tom,nemít v létě mokré tričko v podpaží,vyz­koušejte Driclor-k dostání v lékárně-cena sice kolem 200,–kč. Vypadá jako deodorant v menším balení s kuličkou,dvakrát třikrát před spaním použít,a máte na týden pokoj.Pak stačí jen podle potřeby.Letos v létě hodlám zkusit použít i na chodidla,jelikož se mi i v žabkách potí nohy a potom kloužou.
I když na nohy je lepší asi ten odvar z dubové kůry nebo koupel v hypermanganu.

Další odpovědi
mosoj

NADMĚRNÉ POCENÍ, HYPERHYDRÓZA, NOČNÍ POCENÍ.

Směs snižující tvorbu potu s adstringentními účinky.

Folium salviae – list šalvěje – 10
Cortex juglandis – kůra ořešáku – 10
Herba equiseti – nať přesličky – 10

D.S. 1 lžíci čaje vařit 5 – 10 min v 1/8 l vody, poté scedit. 3 x denně vypít vychladlý odvar.

Doplňuji:
Toto není babská rada ale předpis, který jsem dostal ve Fakultní nemocnici.

pusinka50

Tohle není sice babská rada, ale udávají o 1 stupeň snížení pocení

Zdroj: http://www.le­karna.cz/vichy-7denni-kura-proti-poceni-30ml/

Kadee

Tady jsem našla nějaký čaj

Zdroj: http://www.gre­sik.cz/nase-vyrobky/devatero-bylin/proti-poceni.html

Terryle

Prý šalvěj – buď pít čaj, nebo se dají sehnat tabletky s výtažkem. Já teda na sobě nějak účinek nepozorovala. Nebo jsem ještě kdysi zaslechla cosi o koupelích v odvaru z dubové kůry, tuším…

stana73

Rostlina je šalvěj lékařská a koupel v ní-to je ta babská rada.

Džuls

Tak ako píše iceT , ja mám tiež veľmi dobré skúsenosti s Driclor-om… je neskutočne dobrý a hlavne účinný. Jednej mojej kamarátke pomohol aj deo, ktorý je tiež na potenie, či už v podpazuší, na nohách, alebo rukách a to http://www.doc­simon.sk/tovar/vichy-stress-resist-anti-transpirant-roll-on-30ml.