kocickaaa

Co si myslíte o dricloru?

vím, že je to přípravek (antiperspirant) který zamezuje pocení těla, četla jsem že to doopravdy funguje, ale přece tělo musí někde vylučovat jedy a to dělá právě i pocením :-O. A čím si myslíte,že může být způsobeno nadměrné pocení?. Myslím si, že je to z nervozity.

Nejlepší odpověď
mosoj

No odpadní látky se vylučují hlavně močí a stolicí.
Hlavní úkol potu je ochlazovat tělo!
A také je to reakce těla na stres.

Snad si ten antiperspirant nestříkáš na celé tělo ?!!!!!

Nadměrné pocení může být způsobeno i nemocí. Nebo je to reakce na určité léky jako vedlejší účinek.
Doplňuji:
Já se potím celý život jako dveře od chléva.
Jednak je mi pořád horko a jednak takto reaguje moje tělo na stres.

Další odpovědi
Terryle

Myslím, že to je do velký míry vrozený – někdo se potí hrozně, někdo skoro vůbec. Někomu asi tělo víc „topí“, takže se snáz přehřeje a musí se ochlazovat pocením; někomu ne… Nervozita tomu samozřejmě nepomůže, ale je velká spousta lidí, co se nadprůměrně potí pořád a jsou to absolutní pohodáři :)
Ten Driclor – nic zdravýho to asi není, ale osobně myslím, že je lepší si „dát trošku chemie“ a být v pohodě a spokojenej, než se zdravě potit a neustále se stydět, jeslti nemáš mokrý podpaždí a nejsi cítit. A navíc se tím člověk nepatlá celej a „odpotí“ to možná jinde – kde to ale není tak vidět a rychleji se to odpaří…

Ponytail

Myslím, že pro lidi, kteří trpí nadměrným pocením je to fajn věc. Sama ho doma mám, dřív jsem ho párkrát použila. Stačilo jeden večer se natřít, ráno ho omýt a měsíc jsem měla suché podpaží. Teď ho nepoužívám, protože mám nějak citlivější kůži a děsně mě po dricloru svědí a červená.
Pocení je opravdu nepříjemné a rozhodně nemůžu souhlasit s tím, že kdo se denně myje a převléká, tak jeho pot nesmrdí. Není to pravda. Nejsem žádné nemyté čuně, přesto když se v podpaží zpotím a nepoužila jsem deo, tak je pot cítit.

venkovan

No nevím jestli se potit a nebo pot ucpávat. pokud člověk se pravidelně myje, nemá na sobě špinavé prádlo jako bedomáči a není nějak nemocný, tak pot výrazně nesmrdí.
A z nervozity se potí kde kdo.

iceT

Driclor jsem začala používat hlavně proto,že mě bylo stydno za mokré koláče na tričku v létě,totéž po sundání bundy v zimě.Jestli nějak škodí nevím,ani jsem o tom nepřemýšlela,hlav­ně,že pomáhá.