Doorn

Potí se člověk pod vodou?

Ahoj, pul dne se v praci hadame jestli se clovek poti pod vodou. Myslim klasicky v bazenu, s klasickou teplotou. Za predpokladu, ze se hybe. Podle me se clovek nepoti. Hlavni funkci potu je podle me ochlazovat telo. Pokud plavu, moje telo se hned ochlazuje vodou, tim padem nema duvod se potit. Jak to teda je? Diky

Odpovědi
zjentek

Až potkáš žraloka, spotíš se i v tý vodě, jestli se rovnou nepo.....

Jinak, chtěl bych mít takovou dovolenou, jako to máte vy v práci ;)

Drap

Myslím že máš pravdu.

mosoj

Člověk se potí z více důvodů. Řekl bych že to je možné.

dr.luha

Pokud je člověk pod vodou ještě stále naživu, tak určitě ano. Ale v menší míře, než v teplé vodě. Pocení probíhá stále. V horku více, v chladu méně – bez efektu mokré kůže.

Jiří Bohumil

Podle mne tělo vylučuje pot, na vzduchu, jako nutnost většího ochlazování přehřátého organismu. Pokud je tělo ve vodě, nemá důvod pot vylučovat, pokud je teplota vody nižší, než běžná teplota těla (tedy asi těch 37 st.C +/-).