Hodnapani

Jak se zachovat? Bratr (39) je nejspíš pedofil a já mám dvě dcery.

Ahoj. Potřebuji se vám s něčím svěřit, jelikož nemám odvahu se s tím někomu svěřit. Svého bratra mám od narození ráda. Je mu 39. Nikdo nikoho neměly ale myslela jsem, že ho holky prostě nechtějí, ale bratr ani moc nikdy zájem o holky neprojevoval. Tak jsem třeba myslela, že je asexuál. Ale nejspíš je něco mnohem horšího. Nejspíš je pedofil. Ale do včerejška jsem o tom neměla ani tušení.
Včera byl u mně na návštěvě. Pustila jsem ho na počítač. Nejdřív se mnou chtěl mluvit o případu znásilněné osmileté dívky v Ostravě a o následném zatčení toho zlosyna. Myslela jsem, že má jen zájem o kriminalistiku. Pak jsem chvílí vařila a on byl na počítači. Po hodině odešel do práce. Na počítači zůstal přihlášený na jednom jistém webu, ale nebudu jmenovat jeho název, tak jsem ho samozřejmě odhlásila. Ale koukla jsem se pak na veřejnou čast toho webu, tím myslím na to, co vidí i neregistrovaný.
Pak jsem se naprosto zdrtila.
On tam píše 11leté dívce „Ahoj kočko“, " A jsi hezká?" a podobné úchylárny. Můj vlastní bratr. Nikdy bych nic takového netušila. Sice tam alespoň nelže o věku, ale asi je to pedofil. Ale přesto nedokážu ho přestat mít ráda. Vyrůstala jsem s jí i v dospělosti jsme v pravidelném kontaktu.

Myslíte, že je ještě naděje, že si jen dělá prdel a není pedofil? Nebo jsou všechny naděje ztraceny? Jak by jste se zachovalu? Promluvili by jste mu do duše? Ukončili styk? Nereagovali na to? Navíc mám dvě dcery ve věku 7 a 11 let a ony ho mají rády a pravidelně se vídají. Nikdy si na něj nestěžovali, ani se nechovali divně. Myslíte, že hrozí, že je zneužije?
Co by jste dělali vy?

Nejlepší odpověď
Gestas

Asi je pedofil, ale nemůže za to. Normálně bych se s ním stýkal. A nebránil bych mu ani ve styku s dětmi, tak jako se normální chlap dokáže ovládnout a nevyjede po dvacetileté neteři, tak se domnívám, že on by tvé dcery neprznil.(I když delší dobu, třeba týden, bych je s ním o samotě nenechal).

Další odpovědi
anonym

To je těžko říct, zatím o tom nemáš přesvědčivé důkazy. Nejlepší by asi bylo být k němu upřímná a nebo to prostě nechat tak. Ono je vlastně hodně lidí s touto sexuální deviancí ale většina to dokáže ovládat. Nemyslím si, že by vyjel po příbuzných, i když takové případy jsou taky ale to spíše leda by byl hodně opilí. Většina zneužití dětí a mladistvých vzniká právě, když jsou dospělí opilí. V hodně případech má sex s dítětem nebo ho zneužívá i nepedofil. Pedofilii je sama o sobě uchylka, která se dá ovládat. Aby to nedokázal ovládat, musel by být mnohem více nemocný nebo opravdu hodně na šrot. Je ale taky možné, že si prostě jen dělal srandu. Pokud nepsal nic sexuálního, tak to ještě pedofilii neznamená. A taky mohl si moc dobře uvědomovat, že s 11-ti letou nepsal.

RyuzakiKate

Takhle vypisovat nezletilým mi přijde nehorázné a určitě bych zakročila. Ale na druhou stranu, takto mladá dívka nemá na internetu co dělat.

Podle všeho by „normální“ pedofil neměl být nikterak nebezpečný a zkrátka má rád děti. Četla jsem to kdysi v jednom časopise o psychologii. Ale všechno má své hranice a pokud si je on neuvědomuje, tak se s tím asi doposud nesrovnal a měl by s tím něco dělat.

Chápu, že to je asi nepříjemné… Co se týče dcer, tak tam by měl být přirozený blok, který zabraňuje styku mezi příbuznými, že by nás ani neměli přitahovat apod. Jinak by muselo být něco špatně s psychikou.

Jeden kamarád mi kdysi řekl, že pedofilové jsou v podstatě všichni chlapi :) I za sebe můžu říct, že se mi holčičky a chlapečci líběj a vykouzlí mi úsměv na tváři, když jsou roztomilí. Asi jako každýmu, kdo není úplný kus ledu :)

nyjono

Zkus si své domněnky ověřit?
Třeba až u tebe zase bude na PC.

Car

Podle všeho budou tvé obavy pravdivé. Vím, že to nejspíše bude těžké, ale měla by jsi se svým bratrem o tom promluvit. A hlavně to ber tak, že za to tvůj bratr nemůže, bohužel existují i takové orientace jako je pedofilie. Co je důležitější, jsou dva „typy“ pedofilie, pokud to tak mohu nazvat. Ten první „typ“ je prakticky neškodný, kdy mu stačí k uspokojení např. jen vlastní fantazie a celý život se dokáže udržet na úzdě. Druh „typ“ je bohužel onen, který potřebuje k uspokojení opravdové dítě a nedokáže své tužby potlačit. O tomhle všem by sis měla s bratrem promluvit.
Taky ale může vyjít najevo, že je to vše jen jeden velký omyl ;)

Hodnapani

Gestas – To jo, ale normální chlap si může třeba zaplatit prostitutku. I když takové jednání neschvaluji.

Gestas

Je relativně velké množství chlapů, kteří si nedokáží najít babu, do bordelů nechodí a přesto nikoho neznásilňují, natož příbuzné.

Hodnapani

To vím i ze svého okolí, ale alespoň mají tu možnost bordelu, proto je pravděpodobnost nebezpenebezpe­čí nižší

Gestas

Udělat si rukou má stejné účinky jako to dělat se ženou. Takže argument bordelů je ireevantní.
Ale samozřejmě jsou to tvé děti a onoho příbuzného znáš lépe než my, tak dělej, jak myslíš.