Avatar uživatele
dust8

Jak se vyrovnat se smrtí blízké osoby?

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap, da ny, Marty Koller před 987 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Prací a nechat tomu dostatečně dlouhý čas.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
xiperio

Jo, tak na to ještě nikdo nic nevymyslel.
Ale pomáhá sdílení smutku s blízkou osobou. (kterou máte rád)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Postmaster

Je to jako vysazení návykové drogy

Zdroj: https://vitkou­ba.signaly.cz/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Nezůstávat sám. Práce, koníčky, oblíbená činnost.
Každý potřebuje svůj čas- Odborníci uvádějí, že po 6 měsících by měl být člověk se ztrátou smířený. Pokud by to mělo trvat déle, než 2 roky, doporučují pomoc odborníků.
Nebudovat „muzeum“. Osobní věci zlikvidovat. Nechat si něco malého na “památku“. Doporučuje se, zejména při ztrátě partnera přestěhování. To často možné není. Byt se má vymalovat, přestavět nábytek. Vyměnit některé kusy (křesla, postel atp.).
Nejhorší bývá ztráta dítěte, častěji pro matky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jirka F

Čas a vyrovnání se ze situací že náš bližní už tady není z vlastní zkušenosti můžu říct že práce moc nepomůže možná kdyby člověk dělal 24 hodin denně ale já dělám 2–4 hodiny a stejně na to musím pořád myslet. například jedno moudro ohledně víry: Bůh si nelibuje v tom když někdo kdokoliv zemře ale kdo v něj věří nezemře teoreticky nikdy.

Zdroj: https://www.vi­ra.cz/texty/glo­sar/smrt-posmrtny-zivot

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Snažit se být v kolektivu, nebo se něčím zabavit. Mě dost pomohl počítač, už je to dost let, tenkrát jsem dost kopíroval a vypaloval filmy a muziku do mého archivu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tvaruzekcz

Z vlastní zkušenosti. Všichni, kdo měli možnost vidět mrtvé tělo svého blízkého, byli za tu skutečnost nakonec rádi. V tu chvíli člověk neví, jestli to je dobré rozhodnutí, ale zpětně bývá rád. Pohled, dotyk… Vše se spojí v informaci: Tenhle člověk už nežije, je mrtvý. Umožní nám to přijmout realitu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
annas

Uvědomit si, že dotyčný už není mezi námi., zůstane nám jen popel, nebo ho zasype hlína, pokud bude pohřbený v hrobě.

Stejně také jen vzpomínky na to, co jsme s dotyčnými prožlli. Pokud je někdo těžce nemocný, často je pro něho smrt vysvobozením. Jinak těm, kdo zemřelého měli rádi, pomáhá čas ,…

Před 14 dny zemřela moje kamarádka. Skosila ji rakovina – odešla v bolestech, už i v pomatenosti, vážila 46 kg. I když odchod bolí, její trápení skončilo.

Každý jednou odejdeme …

Avatar uživatele
Ametyst

Dany: Nechci být nezdvořilá, ale půl roku neznamená opravdu vůbec nic. To je norma posudkových lékařů, kteří člověku rádi seberou nějaký důchod.

Nový příspěvek