Avatar uživatele
Bronzový

jak se vypocitavaji alimenty?

pokud je matka samozivitelka,vim,ze z prumeru platu otce.ale pokud se znovu vdá,pocitaji se vydelky její a jejího noveho manzela??to se prece nemuze posuzovat,jako samozivitelka,nebo ano?a co kdyz ma byvaly manzel pritelkyni,ktera je vedena na U.P.a stara se o ni?bere se i tohle v potaz?ted mluvim o situaci,kdy si muze byvala manzelka zazadat o zvyseni alimentu.Děkuji.
Doplňuji:
drape nech tohooo,ty rozumis.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Výživné stanoví soud, kdy rozhodný je příjem povinného.
Soudní praxe do r. 2010 se orientačně pohybovala cca 15-20% ze souhrnu čistých příjmů.
Dnes je jako podpůrná pomocná tabulka, jíž navrhala někdejší ministryně spravedlnosti Daniela Kolářová, která měla sjednotit různé přístupy soudců, především v různých regionech se zvýšenými sociálními dopady.
Tabulka pracuje s rozmezím 11-25% dle věku dítěte - viz názorné odkazy:
Matka vždy též dokládá své příjmy (včetně případných ostatních alimentů), ale rozhodný dopad mívá především, když sama žádá o zvýšení, (případně je-li průkazné riziko, že část výživného na děti zneužívá pro sebe, aniž by saturovala oprávněné potřeby dítěte.)
Vzhledem k tomu, že řízení nezletilých dětí jsou osvobozeny od soudních poplatků, vyplatí se obrátit se na na adbvokáta jako právního zástupce, jenž jednak vše profesionálně objasní, zajistí a jeho případné výlohy hradí protistrana.
(Nedá mi, abych znovu neapeloval na zdejší laické dohady, pokud nemáte triviální právní povědomí, nepoškozujte tazatele svými amatérskými spekulacemi a raději vložte odkazy na odborné právní poradny, takhle se zde napáchá více škody, než užitku).
Kategorie Věk dítěte Procentuální rozmezí
1. 0 - 5 let 11 - 15 %
2. 6 - 9 let 13 - 17 %
3. 10 - 14 let 15 - 19 %
4. 15 - 17 let 16 - 22 %
5. 18 a více let 19 - 25 %
(U více dětí, na něž se má platit, se používá tzv. dílková metoda, aby i otci byl zachován příjem umožňující důstojný život a ne ubohé živoření).

http://www.bezplatnapravnipora dna.cz/…
http://www.financninoviny.cz/…
http://www.finance.cz/…
http://www.penize.cz/…
http://www.profipravnik.cz/…

Zdroj: http://www.advokat-zlinsko.cz/ p%C5%99%C3%ADsp%C4%9Bvky-aktua lity/v%C3%BD%C5%BEivn%C3%A9-vy mo%C5%BEen%C3%AD-ur%C4%8Den%C3 %AD-zv%C3%BD%C5%A1en%C3%AD-tab ulka-v%C3%BD%C5%BEivn%C3%A9ho

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Bývalá manželka si může zažádat o zvýšení částky vyživovací povinnosti otce vůči dítěti kdykoliv, kdy je takové zvýšení podložené potřebami dítěte (zdražování, přechod dítěte do vyšších ročníků, na vyšší školu, potřeby související s věkem dítěte a jeho mimoškolními aktivitami, zvýšení příjmu otce atd.)
Podkladem pro zvýšení výživného je příjem otce, ale v potaz se bere sociální situace v rodině jako celek.
Přítelkyně manžela není ze zákona partnerkou, která by se zahrnovala do příjmů nebo výdajů manžela. Takovýto status by měla pouze v případě, že by se prokazovala jako jeho družka.
Vdaná matka samoživitelkou být přestává, v tom máš pravdu. Na druhé straně ale je fakt, že nový manžel na sebe nemůže přejímat vyživovací povinnost biologického otce. Pizlicko, prospělo by Ti zajít si na sociálku. Tamější úřednice většinou tuto problematiku znají a mohly by Ti kvalifikovaně zodpovědět Tvé otázky.


Avatar uživatele
Registrovaný

Alimenty určí soud podle příjmu rodiny .tudíš i příjem nového manžela se počítá


Avatar uživatele
Zlatý

Alimenty se nepočítají. Alimenty určuje soud po zvážení všech okolností.


Avatar uživatele
Pokročilý

Souhlasim s Drapem, alimenty vychazeji ze z oduvodnene zadosti, vzor podle ktereho by se dali spocitat mi neni znam...


Avatar uživatele
Registrovaný

podle toho kolik (otec nebo matka) vydelavaji penez

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

pizlicka

dr.axl.přesná,vyčerpávající odpověd,DĚKUJI moc za ni.

Avatar uživatele

anonym

Podle zdejších příspěvků téměř nikdo nezná soudní praxi, proto se snažím odpovídat věcně a erudovaně s konkrétními příklady.
U tvé další otázky kde, jak koukám mezitím zmizla moje odpověď, postačilo napsat třeba do diskuze, že kdo je ochoten se s tebou podělit, aby raději psal do interní pošty, aby se takovéto soukromé záležitosti nepropíraly na veřejném webu.
Nikdy nevíš, kdo by to mohl zneužít, už jsem tu párkrát zmiňoval, že podle poznatků kriminalistů, čerpají bytaři sví tipy právě z FB a jiných sociálních sítí a lidé jsou stále nepoučitelní a napřed tam pověsí fotky ze svých bytů a pak píší, kdy a kam jedou na dovolenou.
- No to je návod, jak vyšitej!!

Avatar uživatele
Bronzový

pizlicka

rozumim,jenže tady je to anonymní.kazdopadne mas pravdu,je lepsi chodit metr od propasti-obrazně řečeno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1123
Zlatý marci1 872
Zlatý quentos 652
Zlatý iceT 625
Zlatý hanulka11 536
Zlatý annas 502
Zlatý panenka 488
Zlatý ivzez 462
Zlatý led 445
Zlatý zjentek 421

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.