thetom96

Mám nárok ve 20 letech na alimenty od matky, jsem-li stále student a když je otec v exekuci?

Ahoj, je mi už skoro dvacet rodiče jsou rozvedený, byl jsem svěřený otci. S otcem nežiju, matka mu na mě posílá alimenty, ale já z nich nemám ani korunu. Jsem ještě středoškolák a všechno si platím sám (celý víkend trávím v práci…).

Otec je v exekuci a řekl mi, že když po něm budu chtít ty alimenty, tak nebude mít na nájem (strhávají mu plat a má jen životní minimum), kdyby mi dával ty alimenty od matky, tak by se mu strhávaly z toho životního minima, nebo by to životní minimum stále měl?

Mám na tyto alimenty nějaký nárok? Nemám ještě nárok na nějaké výživné od otce nebo něco takového?

Děkuji za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
Lamalam

Matka platí výživné na tebe, čili alimenty jsou tvoje. Obrať se na nějakou bezplatnou právní poradnu, na internetu jich je několik.

Další odpovědi
ReHu

Jak píše Lamalam.
Domnívám se, že by matka mohla peníze posílat na tvůj účet.

ivzez

Už v 18 letech jste se mohl rozhodnout, kde budete žít. V 18 jste se měl dohodnout s matkou, aby výživné posílala přímo Vám. (Doporučuji to co nejrychleji udělat.)

Výživné je určeno Vám, otec je nesmí použít pro své potřeby.

Nárok na výživné máte od obou rodičů. Buď se s otcem dohodněte, nebo
podejte návrh soudní cestou (podání návrhu je pro Vás bezplatné).

thetom96

Ok, ale jak je to s tím strháváním alimentů?

ivzez

Tome,
výživné od matky je určeno Vám, nikoliv otci.
Výživné na Vás není příjmem Vašeho otce.

Nebude se Vám to líbit, ale jak situaci popisujete, to
na mne působí dojmem, že Vás otec o výživné připravuje.

Otcovo životní minimum s výživným
nesouvisí, výživné od matky patří Vám.

ReHu

Životní minimum je minimum. Míň už mít nemůže.
Být tebou, domluv se s matkou na posílání na tvůj účet.