Deli

Jaké jsou v ČR průměrné alimenty na desetileté dítě?

Popř. kde to zjistím?
Doplňuji:
Tak si zažádám o zvýšení. Pořád se mi do toho nechtělo, alimenty nám stanovili ve 3 letech dítěte na 1500. Od té doby se nezvýšily. Poslední příspěvek nad rámec od otce bylo 2000 loni na letní tábor. Letos jede dcera na tábor a ještě na kytarové soustředění, tak jsem ho požádala o úhradu jedné z akcí. Od té doby mi nebere telefony a nereaguje na sms. Jelikož je dcera akční, má hodně kroužků a sportovních aktivit, hraje na kytaru, v zimě jezdí na skiškolu… Tak si myslím, že je na čase se ozvat. Letos s dcerou strávil dohromady 5 dnů. Problém bude s tím, že otec většinou nikde nepracuje, když už pracuje, tak nejspíš načerno. Tak jsem zvědavá, jak to dopadne. ☹
Majetkové poměry (jeho) mi známy nejsou, ale dost pravděpodobně bude dělat chudáka. I když loni si dopřál s novou přítelkyní a jejími dětmi dovolenou v Egyptě. Dceři z dovolené dovezl tričko…

Nejlepší odpověď
Drap

To se asi zjistin nedá. Hodnoty se dost často mění. Výši alimentů určuje soud na základě příjmů a majetku toho, kdo má alimenty platit. Ta hranice běžně bývá od 5 do 10000.

Další odpovědi
hanulka11

Deli mrkni se tady v diskuzi
http://www.emi­mino.cz/disku­se/vyse-alimentu-99509/

anonym

Prošla jsem na toto téma řadu článků a vyplývá z nich, že výše alimentů v ČR se pohybuje v částce od 500,– Kč do 4000,– Kč na jedno dítě. Průměrná výše alimentů je někde kolem 1600,– Kč.
Soud při rozhodnutí o výši alimentů musí brát v potaz majetkové poměry a příjem povinného a je rozdíl, zda se jedná o oblast s vysokou nezaměstnaností, nebo naopak takovou, kde tyto problémy se téměř nevyskytují.
Náklady na 1 dítě se počítají cca 7000,– Kč měsíčně. Jsou samozřejmě případy, kde sociálně dobře zajištěný otec i bez soudů platí na dítě dobrovolně částky kolem 10000,– Kč i vyšší.
Ze svého okolí znám dva případy, kde otcové platí v jednom případě na dvě děti (14 a 11 let) 5.500,– Kč a ve druhé případě ( na chlapce 11 a 9 let) 8.000,– Kč. V tom druhém případě je to ale tak, že otec se o syny stará. Za měsíc jsou u něj jeden až dva týdny a hradí nebo se 50% podílí na hrazení zájmových kroužků, sportovního vybavení, oblečení atd.
V tom prvním případě šlo o vzájemnou dohodu mezi rodiči. Otec se o děti vůbec nestará, nevídá se s nimi. Manželé se sice před lety dohodli, ale protože se nemohli domluvit na zvýšení částky alimentů před půl rokem, tak současně řeší tuto otázku soud.
Doplňuji:
Pokud znáte ekonomickou situaci povinného (příjem,majetkové poměry), tak Vám výši alimentů dokáže spočítat i sociálka.

Natt

Já mám 15 a otec dává alimenty 1000 Kč.. kroužky a tábory mi nehradí, oblečení taky ne. Jenom mi občas něco koupí. Třeba když mi prodal kolo tak jsem mu řekla ať mi za ty peníze koupí brusle. Když se bavíme o alimentech tak říká, že na nevlastní sestru a bratra platil dohromady 1400 Kč, tak proč by na mě měl platit více. Ale to bylo tak před 6 lety… Příští rok jdu nu gympl, tak mamka řekla, že potom požádá o navýšení.
Doplňuji:
Podle tabulky:
Dítě ve věku 5 let
Příjem Alimenty
10 000 až 1 500
25 000 až 3 750
50 000 až 7 500

Dítě ve věku 10 let
Příjem Alimenty
10 000 až 1 900
25 000 až 4 750
50 000 až 9 500

Dítě ve věku 15 let
Příjem Alimenty
10 000 až 2 200
25 000 až 5 500
50 000 až 11 000

Dítě ve věku 20 let
Příjem Alimenty
10 000 až 2 500
25 000 až 6 250
50 000 až 12 500

Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/chce­me-vyssi-alimenty-podle-tabulek-dozaduji-se-rodice-p1w-/domaci.aspx?c=A100522­_170738_domaci_vel

taranee1

Moje mamka na mě brala do devíti 3 000, dnes je mi více a bere na mě 4 000. Příští rok mám jít na gympl – a mám jezdit na všechny akce… Takže mamka znovu požádá o na výšení… Je to nadlouho, ale rozhodně se to vyplatí!!!

anonym

To, co uvádíte, jednoznačně potvrzuje oprávněnost Vašeho nároku žádat o zvýšení alimentů. Pokud neznáte majetkové poměry otce svého dítěte, soud si je dokáže zjistit sám. V tomto případě se obraťte tedy se žalobou na stanovení nové výše alimentů přímo na soud. Sociálka by Vám nejspíš potvrdila oprávněnost Vašeho nároku, ale pokud zde není ze strany otce vůle řešit záležitost mimosoudní cestou, stejně by to bylo jenom zdržení a nic by Vám to nepřineslo.
Přeji Vám, aby vše proběhlo hladce a rychle a abyste byla s úpravou alimentační povinnosti otce spokojená.