Avatar uživatele
Roxy

Samoživitelka

Jsem svobodná matka na MD. Bydlím v nájmu, kde nemám trvalý pobyt. Po zaplacení nájemného my s dcerou zbyde 400Kč na měsíc. Partner mi nechce platit výživné, protože je v současné době na úřadu práce. Můžete mi prosím poradit na jaké sociální dávky mám nárok?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5171 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
ELKOS

NA SOCIÁLCE VÁM MOC NEPORADÍ ,PROTOŽE SE K NÁM CHOVAJÍ JAKO K DEMENTŮM,ALE KAŽDÝ PŮL ROK MÁTE NÁROK NA JEDNORÁZOVOU VÝPOMOC,TAKŽE JÁ BYCH TOHLE URČITĚ VYŘÍDILA ,NEVÍM JESTLI JSTE UŽ O TOTO ŽÁDALA ,ALE MUSÍTE NA SOCIÁLCE ŘÍCT,ŽE BY JSTE CHTĚLA ZAŽÁDAT O JEDNORÁZOVKU A ONI VÁM DAJÍ VYPLNIT ŽÁDOST O MAJETKU A PROČ CHCETE JEDNORÁZOVKU.PAR­TNEROVY MŮŽETE POHROZIT SOUDEM,JESTLI HO UŽ NENOSÍTE V SRDCI JAKO SVOU LÁSKU-JELIKOŽ NA SOCIALCE VÁM PŘIDĚLÍ BEZPLATNÉHO PRÁVNÍKA – KTERÝ VÁM VYPÍŠE ŽÁDOST,ALE I STÍM SE NAKONEC NIC NEZMŮŽE-MÁ SESTRA DOSTALA PENÍZE NA LEDNIČKU A NA PRAČKU I KDYŽ SI JÍ KOUPILA ZE SVÉHO ,TAK JÍ PŮLKU ZAPLATILI ,ALE TOM MOC NEVÍM,SPÍŠ O JEDNORÁZOVCE,PRO­TOŽE TA SE DOSTÁVÁ IHNED NA RUKU.
Doplňuji:
no příspěvek na bydlení by jste měla nárok jenom,když by jste měla na byt dekret- to znamená,že vám byt patří a nebo kdyby jste tam měla trvalí pobyt,ale ve vašem městě na městském úřadě si můžete zažádat o byt ten se žádá v místě svého bydliště,pokud váš podnájem je drahý,nevím zrovna v jakém městě bydlíte,ale v našem městě jsou například starovací byty to jsou takové bytovky a tam se dává 30 tisíc akontace a poté 5 let bydlíte a platíte nájem 2.000– 30.000 akontace se vám po vystěhování vrátí jelikož to je na výdeje ,vybavení bytu,když se něco zničí tak se to použije z těch 30.000 a vrátěj vám o to mín-má sestra dostala na tento byt půjčku také ze sociálky ,kterou jí odečetly z dávek ,ale ted už tyto půjčky nedávají vůbec.

Upravil/a: ELKOS

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
LuciJe

Informace, které uvádíte, nejsou pro určení nároku dostačující.

O dávkách v hmotné nouzi se můžete více dozvědět na odkazu níže, ale nejlépe (a konkrétně) Vám poradí na místním odboru sociálních věcí.

Zdroj: http://www.fi­nance.cz/soci­alni-podpora/infor­mace/pomoc-hmotna-nouze/

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek