Avatar uživatele
Kelt

Jak se vám líbil film Jan Žižka?

Včera to dávali na Primě. Já se díval chvilku. Pořád srovnávám s verzí, co natočil Vávra. Nezajímá mne , kolik stála ta americká ani kdo tam hrál. A nehledím na reklamu. Jak to hodnotíte vy? Děkuji.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Drap, aliendrone, cappuccino před 179 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cappuccino

Divala jsem se asi 10 minut a stacilo!! Hruza a des!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Kdysi před lety v TV běžel seriál „To je sračka, zařvala!“ nebo tak nějak. A BYLA, ovšem ne až taková, jako tebou zmíněný film. 😉 🙂

Upravil/a: aliendrone

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

ˇŽižka pana Vávry byl proti tomu velkofilm. Nelíbilo se mě to ani trochu. Hodnotil bych to spíše jako slátaninu s důrazem na efekty velkofilmů

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Po deseti minutách přepnuto jinam. Škoda dalších slov.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Súčasný film Jan Žižka bol nakrútený takzvane moderným amerikanizovaným pohľadom s použitím dobovo otvorenejším zobrazením krutosti feudálnej spoločnosti. Ale samotná myšlienka husizmu, použitá ako nosná niť dejom vo Vávrovej réžii, sa vo filmovej verzii Ján Žižka (uvedeného do kín 2022) stráca.

Porovnávať súčasný náhľad filmu Jan Žižka (2022) ktorý sa zameriava na dielčie činy a heroizovanie postáv s pohľadom filmu nakrúteného v roku 1955 s idealis­tickým zameraním na vlastenectvo a rovnosť medzi ľuďmi v novej spoločnosti je ako porovnávať chuť a vzhľad mrkve s chuťou a vzhľadom cibule Čo majú spoločné je to, že obe sú koreňová zelenina… Je to podobne ako, že oba spomenuté filmy sú s použitím českej kinematografie, ale chuťovo rozdielné.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Nevydržela jsem ani 5 minut.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Dobrá rada kritikom umeleckej produkcie.
Na každé vystúpenie , na každú verziu filmu, pozerajte, akoby ste predchádzajúce verzie nevideli Jednoducho, počas sledovania produkcie sledujte dej, hľadajte nosnú myšlienku, prežívajte život postáv v danej dobe a situácii. Porovnávajte verzie, až po skončení sledovania tejto produkcie. Uvedomte si ale pritom, že vývoj myslenia a spoločnosti je v pohybe.
Napríklad nedávno som si s chuťou pozrela starý nemý 13 minútový film „Cesta na Mesiac“(1902) s klavírnym doprovodom. Ak pozriete na tento film očami jeho súčasníkov, je to zážitok. Pri dnešnom pohľade na tento film, by vám od naivity deja a trhaných pohybov postáv, by vám pri smiechu pomaly špinil práve jedený McDonalds pamlsok vaše čisté oblečenie.

Avatar uživatele
Kelt

Jsou provedení filmů a inscenací, která tě připoutají ke křeslu a jiná, která tě donutí odejít a nikdy více. Pokud někdo pamatuje verzi Strakonického dudáka při otevření Nové scény Národního divadla v roce 1982 nebo v té době, tak ví o čem mluvím.

Avatar uživatele
jepik

Půlka filmu ve tmě nebo v šeru, bylo špatně slyšet mluvené slovo – slátanina na kterou kdybych šel do kina, tak budu litovat vyhozené peníze.

Nový příspěvek