Rocker

Jaký je rozdíl mezi filmem „Jan Žižka“ a filmem „Jan Žižka“ přistupným od 12 let?

Napadlo mě, že jsou třeba vystřiženy drsné scény, ale oba filmy mají stejnou stopáž.

Odpovědi
led

Pokiaľ dĺžka filmu oboch verzií je rovnaká, v „detskej verzii“ sú miesto „nevhodných slov“ vložené „slová vhodné aj pre mládež“. Pretože po skúsenostiach s dabingom diváci nečítajú podľa pohybu úst, ale počúvajú slová, tak tie zmeny si možno málokto, maximálne 0,5 percenta, z divákov všimne.

elkon

Třeba že ten druhý je od Otakara Vávry z r. 1956. Pojednává o úplně jiné době než film Petra Jákla.

Rocker

elkon…Jde o film od Jákla.Davají v kině dvě verze,doporučenou od 15 a od 12 let.
Film od Vávry samozřejmě znám.