hapiky

Jak se vám líbí spojení „pustit chlup“?

Tak si říkám, jestli nevznikl už v pravěku!

Nejlepší odpověď
annas

Už jsem dlouho neslyšela. I když někdo nerad pouští chlup, je lakomý ,škrťa, škudlí. .

Záleží na tom, komu, kdy někdo rád či nerad něco daruje. Někdy pomůže, jindy se dá zneužít.

Ne vždy se dobrý záměr vyplatí… Proto je třeba zvažovat, platí ale i u koupi některých předmětů, nikoliv jen u darů.

Další odpovědi
Kepler

Jo, líbí se mi. Hlavně pro svou vychytralost. Nabádají tě, abys nebyl škrťa a něco málo věnoval. Jenomže to nakonec často nebývá jenom chlup, ale rovnou norkový kožich…

Pepa25

Líbí. Mimochodem „chlup“ je docela dost používaný výraz v idiomech, hlavně těch lidových, expresivnějších. Asi proto, že je to krátké, výrazné slovo, člověku tak nějak blízké, přitom mírně negativní (chlupy asi nejsou ničí ideál, že?). Takže máme

  • pustit chlup
  • mít chlupy na jazyku
  • hledat na něčem/někom chlup
  • o chlup větší
  • na chlup přesný
  • uniknout o chlup(chloupek)
  • bít se, že chlupy létají

atd.