Kepler

Jak se u vás říká strouhance?

Já znám jenom brezle (Slezsko) nebo prézl (nevím odkud).

Nejlepší odpověď
Mr. Marek

Jsme věrní k termínu ,,strouhanka".

Další odpovědi
Gonfaloniér

Strouhanka. :D Jak jinka tomu chceš říkat.
Ten slezský výraz slyším prvně. Jinak strouhanka je spisovně, takže to není jen v určitém nářečí.
Je to i na obalech napsáno… ne že bych ji kupoval, domací strouhanka je nej a není to nic složitého. Staré rohlíky, mlýnek a je to.
Ale vlastně na Moravě se tomu místama říká strúhanka. Jako každé „ou“ je změněno na „ú.“ Takže hádám, že „hanáci“ a pdoobní budou mít stróhanka.

marci1

Strouhanka. Brezle znám taky. Kdysi se říkalo strouhance žemličková kůrka. Tento termín používala ve svých receptech vyhlášená kuchařka Magdalena Dobromila Rettigová. 🙂

Hufnágl

Puzzle z rohlíku nebo bulłka tarta

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.