Smack

Jak se stát otrlým?

Lidé a otrlost.

Nejlepší odpověď
da ny

Od otrlosti je blízko k drzosti a cynismu.
V jakém smyslu a v čem toužíte být otrlý?
https://www.cesky-dialog.net/cla­nek/146-kavanova-otrlost/
Můžete začít se (zdravou) sebejistotou a pravopisem, časem se třeba
stanete i „otrlým". Člověk si zvykne na všechno. I na smrt.

Další odpovědi
Kepler

Staň se novinářem, profesionálním vojákem, nebo se dej na politiku. Možná by stačilo pracovat na porážce dobytka. Ale bacha – toho politického ne!

Gonfaloniér

Musíš trénovat.
Dělej to, co bolí nebo spíš, co je těžké – psychicky i fyzicky. Posiluj, dělej to co se ti nechce, pusť se do těch rozhovorů, na které se necítíš (pokud takové máš), vyhaž staré krámy, zbav se sentimentu, překonávej se. Podstupuj změny, vyhledavej je.
Zapracuj na EQ* a na svém sebevědomí.
*Ne, není to špatně. I sociopat mají EQ, dokáží se vcítit do druhých a taky je/to pochopit… Ale je jim to fuk, jsou neteční (a využívají toho – i ostatních).

Na otrlosti není nic výjimečného. Zkrátka se snaž být psychicky silný (i fyzicky – může to i souviset).

Bonusové rady na závěr přímo na otrlost: sleduj jen smutné a deprimující filmy, čti jen o smutných věcech, o neštěstí ve světě, soustřeď se na to negativní. Buď co nejvíc sám,přemýšlej nad nespravedlností ve světě, nad smrtí, krátkosti života a jeho křehkosti, omezeností lidi, chudobě, hladu, válce, genocidě, nešťastné přátelství, zradě a lidské falši a jiných neštěstích. A neboj, otrlost se dostaví (možná i deprese… A tyhle dvě věci taky můžou souviset).
… Otrlý člověk je podle mě spíš smutný, zhrzený psychicky zlomený a vše vidí negativně.

ivzez

Není o co stát, nedoporučuji se o to pokoušet.
Hlavně kvůli své rodině, přátelům, …

Gonfaloniér

*nešťastné lásce

Prožij si nějakou bolest, tragédii když chceš být otrlý. A pak se uzavři, zanevři nad světem., kvůli tomu neštěstí, co tě potkalo:)