WenizZ

Jak se stát mimem ?

Velmi se mi líbí pantomima a chtěl bych jí jen tak pro svoje potěšení provozovat. Jak na to popř kde to najít ?

Nejlepší odpověď
led

Pantomíma je vlastne vyjadrenie bez slov, mimikou, gestikuláciou, pohybom tela.
Ak sa nad tým zamyslíme, tak vlastne pantomíma tu bola už pred rečou. Praveký lovec tak vyjadroval svoj lov, sny,…
…chcete robiť pantomímu len pre vlastné potešenie… Je to drina, nestačí, keď len vy chápete, čo chcete pantomímou povedať, ale musia to pochopiť hlavne diváci. To líčenie bielou nie je povinnosť, používa sa prevažne ako symbol pantomímy a pomáha zvýrazniť mimiku.
Slovenský mím Profesor Milan Sládek by vedel veľa rozprávať o náročnosti tejto práce, o spôsobe komunikácie bez slov, o pantomíme hluchého umelca s doprovodom hudby (diváci nepoznali, že nepočuje hudbu) i o neustálej práci na svojich výkonov, o hľadaní témy… ale nebudem strašiť. Ak niekto dokáže takéto vyjadrovanie sa pantomímou zaslúži si obdiv.
Z jeho prác:
http://www.you­tube.com/resul­ts?search_que­ry=pantomíma+Mi­lan+Sladek&sm=3

pozrite na aj iné ukážky pantomímy:
http://www.you­tube.com/resul­ts?search_que­ry=pantomíma&sm=3

Další odpovědi
houbín

Pokud jen pro tvoje potěšení, pak ti stačí zrcadlo, popř. si najdi v Googlu inspiraci pro líčení.

daemos

Proč mimem? Myslím, že jako kašpar na tom nejsi špatně, tak bych to neměnil…