Radomír.cz

Kolikrát za měsíc musím zalít dračinec – dracénu?

Dracéna

Nejlepší odpověď
arygnoc

Všechny dračince však mají jedno společné – vyžadují pravidelnou zálivku a rosení. Zaléváme tak, aby byl substrát stále mírně vlhký, ale v misce pod květináčem nikdy nesmí stát voda. Při přelití totiž velice rychle uhnijí kořeny a ani rychlým přesazením už poškozený exemplář nezachráníme. Proti přelití můžeme rostliny chránit vrstvou keramzitu ve spodní části pěstební nádoby.

Zdroj: http://www.ire­ceptar.cz/zah­rada/pokojove-rostliny/dracinec-cili-dracena-krasna-pokojovka-mnoha-tvari/

Další odpovědi
anonym

Pane Lorenc, uvezu to? ;-D
Jak velkou, v jakém květináči a v jakém prostředí?
Každopádně by jí neměla stát voda v misce a neměla by mít ani přemokřenou půdu, dračice vydrží spíše méně zalévání, než moc – přespíříliš vody má za následek schnutí (hnědnutí) konců listů až hnití kořenů.