HANKAso

Dobrý den, chtěla bych se zeptat co je potřeba k tomu, aby se někdo stal DOBROVOLNÝM hasičem. Je potřeba třeba maturita?

Doplňuji:
Myslím tím hasičem od 18 let…nemyslím mladé hasiče…v těch už jsem. Uvažuju totiš o tom že bych se po dokončení studia mohla do hasičského sboru přihásit.

Nejlepší odpověď
Alesh

Musí se DOBROVOLNĚ přihlásit k DOBROVOLNÝM hasičům. Myslím, že potřebuje úplně jiné předpoklady, aby mohl stříkat, než je maturita. 🙂

Další odpovědi
venkovan

Pro přesnost – dobrovolným hasičem se může stát každý občan, který podá přihlášku k základní organizaci a ta ho přijme. Není to naprosto automatické, že musí být přijat. Sdružení dobrovolných hasičů je veřejně prospěšné občanské sdružení a řídí se dle svých Stanov.
Členem zásahové jednotky (tedy ti co jezdí k požárům, k technickým zásahům apod)se může stát občan, který splní základní vycvik, je zdravý (musí mít lékařské potvrzení) a do zásahové jednotky ho příslušná obec zařadí.
Profesionální hasiči často si zvyšují kvalifikaci ve svých specializovaných učilištích, školách a kurzech, někteří musí mít i vysokoškolské vzdělání. Dobrovolní hasiči kteří jsou zařazeni do výjezdových skupin (dělí se na stupně výjezdů – repektive jak která jednotka má určené poslání, tedy i vybavení) zpravidla jezdí na speciální kurzy (strojník, velitel družstva, vycvikpro práce ve výškých, s dýchacím přístrojem atd.).
Pokud vím, tak mladé a schopné kluky a holky berou zpravidla všude, pokud mají o tuto činnost zájem a splní podmínky. U hasičů je i hodně lidí, kteří k zásahům nejezdí, ale pomáhají s občanským životem v obci.
Pokud u hasičů již jsi, tak nevím kde je problém si tyto informace zjistit přímo u své organizace nebo u nejbližšího útvaru či na krajské centrále.

Deli

Dobrovolní hasiči jsou sbory SDH na vsích a v obcích. Realizují se v hasičském sportu, dále pomáhají v obcích, organizují různé akce, např. také sběr šrotu atd. Berou členy od dětí až po seniory a vzdělání je zde vedlejší.
Pokud chcete být v profesionálním hasičském sboru (tedy tam, kde se jezdí k nehodám a požárům…) musíte mít náležité vždělání i fyzičku. Co přesně, to Vám řekne na Vašem krajském hasičském sboru.

Drap

Musí se přihlásit a hasiči ho musí přijmout. Někde berou i děti, sotvaže se narodí