iceT

Jak se stane,že…

se jeden dívá na ukázku na film,a dejme tomu že vidí,jak spolu rozprávějí dvě osoby,třeba muž a žena,přičemž on zaujímá na obrazovce místo napravo a ona nalevo,a pak když film je ve vysílání,tak obě postavy mají prohozená místa na obrazovce,jako by film byl založen v promítačce obráceně?Píšu schválně příměr k promítačce,pro­tože nic jiného mě nenapadá a taky nevím jak to funguje,že se film dostane do TV vysílání.Je mě jasné,že někde se pustit musí a přes signály a antény a vysílače a nevím co ještě se dostane do každé domácnosti a pro představu ještě uvedu třeba obrácený negativ,na ten se dá taky dívat z obou stran.

Jéžiš,to je ale pitomost…ale díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
bolak

Ja se na normální televizi teda nedívám, takže nevím jak vypadají ukázky, ale dneska se snad už všechno řeší digitálně, a tak není problém osově převrátit obraz jako se to používá v efektech, kor když se jedná jen o ukázku.

Další odpovědi
led

V reklamných klipoch – ukážkach k filmom bývajú niekedy aj scény ktoré nie sú použité vo finálnom filme. Pri výbere sa prihliada, aby ukážka vystihla v krátkom časovom slede celý film, hlavne v tom lepšom pohľade, atraktívnejších záberov a práve preto sa použijú aj vystrihnuté zábery (napríklad z inej kamery – to je ten obrátený záber). Málokto si túto chybu v tej rýchlosti všimne a potom sa môže stať, že nad Dinosaurom preletí lietadlo, alebo Rímsky legionár hodí krátky pohľad na hodinky na svojej ruke, prípadne v urputnej bitke medzi Husitmi a Križiakmi vidíme smejúceho sa chlapca (film Jan Žižka)

Damiana

bolak má pravdu, digitální úpravy se provádějí v selfu zejména kvůli doplňující grafice, která je součástí výsledného spotu. To znamená – aby bylo místo na titulek – název filmu, datum a čas apod. – grafika stanice je přesně stanovena a musí být na svém místě, proto se tak trochu šachuje s obrazem. Někdy je to ovšem také jen umělecký záměr samotného střihače a režiséra.

bolak

led: tohle vysvětlení se mi moc nezdá :) jak můžou bejt z jiný kamery, když mají prohozená místa? to by musela bejt kamera přesně naproti a kdyby první kamera natáčela obličeje tak z tý kamery naproti by jim byly vidět tak akorát krky zezadu :)

led

Boli by ste prekvapený, aké zábery sa nájdu v strižni v koši. Väcšinou sa totiž nakrúca viacerými kamerami súčasne z rôznych smerov. Krásny záber je napríklad odrazom od zrkadla, hups a sme otočení, ale čelná kamera je postavená za zrkadlom. Pri finálnom strihaní sa väčšinou prechádza na detail jednej tváre a divák si to potom neuvedomi pri ďalšom už rožšírenom frontálnom zábere.
V niektorých filmoch si všimnite, pri titulkoch ukazujú aj niektoré pokazené zábery…

bolak

I tak by se ale obraz musel alespoň trochu lišit od toho původního. Možná jsem pochopil dotaz špatně, ale já tomu rozumím tak, že se iceT ptá na obraz, na který je totožný s tím původním, akorát že je stranově převrácený, což je digitální efekt, který se používá při úpravě videa.

Jinač ona i většina přehrávačů umí převrátit obraz, třeba i vzhůru nohama (ale to asi víš), já tak občas koukám na filmy, když dělám stojku.

led

To je v poriadku, ale stále je to možné ako nehodiace sa pri konečnom zostrihu do odpadu. Ale ako som povedala predtým, do upútávok sa vyberajú aj neepoužité zábery, toto mohol byť jeden z nich.
Zdroj: vlastná skúsenosť