delabrutale

Jak se řeší splácení kontokorentu?

Když člověk po roce neměl na účtě kontokorent vyrovnán?

Aktuálně mám na účtě –21.000 a má mi tam přijít výplata, jenže onu vyplatu samozřejmně potřebuji k žití a nechci jí celou využít k vyrovnání účtu.

Dá se nějak domluvit s bankou (českou spořitelnou), že by se s kontokorentu stal normální úvěr a splácel se pomocí každoměsíčních splátek?

Má s tímto problémem někdo nějakou zkušenost? Za odpovědi a rady děkuji.

Nejlepší odpověď
Deli

Když Vám tam přijde víc, než je kontokorent, dluh se krátkodobě vyrovná, i když to pak zas vyberete.
Maximálně pošlou upomínku, že je třeba kontokorent vyrovnat, Vám tam dojde výplata, dostanete se do plusu – a jede se zas dál.
Také mám ČS (i ten kontokorent).

Jinak převést ho na normální úvěr by jistě šlo, ale to bych udělala pouze pokud by jste kontokorent rušil.

Další odpovědi
anonym

Pokud ti výplata přijde vyšší než je kontokorent,pro­dlužuje se o další rok.

Kontokorent na dobu neurčitou umožňuje majiteli účtu čerpat prostředky na účtu až do smluvené výše úvěrového limitu.
Čerpané prostředky musí být vyrovnány nejpozději do jednoho roku od prvního čerpání kontokorentu. V případě, že vyčerpané prostředky budou vyrovnány před uplynutím roční lhůty, je majiteli účtu k dispozici opět celý úvěrový rámec.

tom004

Kontokorent,je,ma­ximální,povole­ný limit výběru finančních prostředků,i když,se stav účtu nachází,blízko nuly.Za takovéto výběry,„do mínusu“,platíš,vy­soký úrok.Je to uvedeno,ve smlouvě,o kon­tokorentu.Nej­lepší řešení,je zaplatit mínnusovou částku,protože: výplata 5 000,– Kč,sníží dluh,na 16 000,–Kč,čerpat peníze,pro svou potřebu,můžeš dál,ale,vysoký úrok poběží dál.Takže,k dalšímu zúčtovacímu datu,může být dlužná částka,daleko vyšší.Banky,tu,bo­hužel,podle mého názoru, nejsou pro klienty,jak rády všude inzerují.

anonym

Zkusenost ne , ale banka by vam mela vyjit vstric a umoznit nejake splatky , nebo nabidne jinou pujcku na splaceni. Kazdopadne je dobre , ze chcete dluh vyrovnat a nedelat mrtveho brouka. Zajdete si do sporitelny a vysvetlete to tak , jako nam. -iv-

Milankren

Účet musí být jednou za rok jeden den v plusu. Pokud se vám to nepodaří vyzkoušejte http://www.op­timalizator-pujcky.cz/fine­money/