ne

Čerpání úvěru

Mám sjednané stavební spoření na moje dvě nezletilé děti. Je možné za předepsaných podmínek žádat o čerpání úvěru z těchto smluv? Konkrétně se jedná o Českomoravskou stavební spořitelnu. Děkuji eva b.

Nejlepší odpověď
jkjk

Ano, ale bez soudniho rizeni jen mensi castky (u vyse zminene sporitelny snad vubec nic). Jinak je nutny souhlas soudu, posuzuje se to zejmena z hlediska veku deti – cim starsi, tim horsi. Pokud totiz uver na dite z nejakeho duvodu nebudete splacet, po dovrseni 18. let pak spadne na nej.

Další odpovědi
noen

Pokud bude úvěr pouze do částky 100.000,–-, není potřeba souhlasu opatrovnického soudu. Pokud bude vyšš,bude potřeba dokázat,že úvěr bude využit ve prospěch lepšího bydlení dítěte,je to zbytečně komplikované,raději doporučuji uzavřít smlouvu na své jméno a okamžitě si požádat o překlenovací úvěr,aniž byste měla na své smlouvě cokoliv našetřeno.Peníze z dětských smluv můžete vybrat,pokud dětem nebylo ještě 18 let a vložit je hned na čerpaný úvěr,tím zkrátíte dobu splácení i výši přeplatku (sepište žádost o zaúčtování mimořádné úhrady na splátku jistiny úvěru!!!).