Stingo

Je výhodné si zřídit kontokorent na 100 tisíc v mBank? Kolik se z toho platí úroky?

?

Nejlepší odpověď
Alesh

Podle mě není vhodné zřizovat si kontokorent obecně kdekoli. V důsledku to povede jen k tomu, že teď vyčerpáš část tobě uvolněných prostředků bankou, z kterých ale budeš samozřejmě platit nemalé úroky a nakonec skončíš na to, že budeš balancovat na mínus částce blížící se limitu a budeš zas v řiti. Pokud to zamázneš další půjčkou, pak uděláš významný krok v dluhové spirále. Pokud to tedy nepotřebuješ jen dočasně s jasným plánem, jak to splatit a službu dále nevyužívat, pak ti vřele doporučuji udělat vše proto, abys to vyřešil bez půjčování si.

Další odpovědi
dudu

U fyzických osob je kontokorentní úvěr vhodným doplňkem běžného účtu. Seriozní peněžní ústav tuto podporu, která umožňuje krýt nepravidelnosti v peněžním toku poskytuje klientům s historií a úvěrový rámec zpravidla nepřevyšuje průměrný příjem na účet např. za tři měsíce. Úvěr lze čerpat průběžně avšak ve stanovené periodě je ho vždy nutno splatit. Při respektování úvěrových podmínek by denní úrok ze statisíc činil cca padesát korun. Velmi nepříjemný je stav, kdy se klient trvale nachází v debetu a nemá mimořádný příjem v době splatnosti. V případě včasného nesplacení úvěru banka účtuje vysoký sankční úrok, případně úvěr odmítne poskytovat.

Hamon

Sam mam kontokorent ve vysi deset tisic. Je to rezerva pro pripad nouze (stat se muze leccos a jine penize nemusi byt okamzite dostupne), kterou jsem ale schopny splatit pri nejblizsi vyplate. Jestli muzes ocekavat tak velke vydaje a pritom mas dostatecne velky prijem, abys ho z dalsi vyplaty splatil, pak proc ne. Ale kontokorent je prilis drahy na to, abys ho mel misto uveru.

pusinka50

já měla kontokorent ve výši 15.000 Kč. Platila jsem z něj na konci roku cca 2.200 Kč. Tak si to pronásob. Ze 100 tis.Kč při úplném čerpání kontokorentu budeš každoročně platit něco kolem 15.000 Kč každý konec prosince.

ke4n

Pokud nejsi v mínusu neplatí se žádné úroky. A pokud chceš jít do mínusu, na kontokorentech obecně bývají velmi vysoké úroky (teď tak 15–20%), výhodné to teda není.
Doplňuji:
někde teda kromě úroků jsou další poplatky spojené s konrokorentem které musíš platit..