root.tt

Když nesplácím dluh

Když nesplácím dluh, nezdržuji se v místě trvalého bydliště, prostě na nic nereaguji, je šance že se můj dluh promlčí?

Nejlepší odpověď
tatramat

Šance na cokoliv existuje vždycky :) Ale protože podobně uvažujících šibalů je v naší kotlině požehnaně, byla do našeho právního systému zavedena tvz. fikce doručení – laicky řečeno, pokud si nevyzvedáváte soudní obsílky (ty s červeným pruhem) jsou tyto desátým dnem od oznámení o uložení považovány za doručené a důsledky už jsou v podstatě Váš problém.

Konkrétně to řeší zákon č.500/2004 Sbírky, § 24.
Doplňuji:
Apropos, základní promlčecí lhůta je dle občanského zákoníku tříleta, u VZP pětiletá a u sociálky je to dokonce 10 let 😉

Zdroj: www.google.cz/se­arch?hl=cs&q=f­ikce+doručení&btnG=Vyh­ledat+Googlem&lr=&aq=­0&oq=fikce+do­ru

Další odpovědi
Jivinho

Jak již bylo zmíněno přede mnou šance je vždycky xD a i s těma obálkama je to udělaný fikaně xD Nicméně dluh stále narůstá – a to ZÁVRATNOU rychlostí. Takže radím, buď splaťte dluh, nebo odjeďte na Seychely jako .. xD

Dandi

Raději plať ať nakonec neplatíš s vězeňské prádelny =)