Weroniq

jak se dostat z dluhů? vzít si půjčku na půjčku?

netýká se to přímo mě, ale někdo blízký se dostal do finanční tísně, snížili mu výplatu a kupí se mu nesplacené účtenky (auto, telefon, internet, nájem) a neví jak z toho a chce se vzít půjčku, aby z ní splatil půjčku na auto a další dluhy, ale mně se to nelíbí.. budou tam velké úroky a bude pořád jen něco splácet a nedostane se z toho nikdy :(
Doplňuji:
ano, máte pravdu, půjčka je vlastně jen ten leasing auta, které je už způlky splacené a zrušit smlouvu na internet nebo paušál znamená dostat sankční pokutu za předčasné vypovězení smlouvy :/ kdyby aspoň benzín nebyl teď tak drahý.. no snaží se omezovat jak to jde a tu půjčku si snad brát nebude

Nejlepší odpověď
Hykam

Ať zkusí v bance konsolidaci půjček. Pokud banka půjčku schválí, zaplatí všechny dluhy a potom bude platit 1 nižší částku než platí teď za všechny půjčky dohormady.
Samozřejmě se splatnost prodlouží.
Doplňuji:
ToBarbakan: ano může to vypadat jako výrážení klínu klínem, ale pokud se člověk potom chová zodpovědně, tak mu to pomůže. Nižší částku spíš ušetří než tu vyšší.
Znám samozřejmě lidi, kteří si po konsolidaci půjček řekli, „Tohle by jsme potřebovali, vezmem to na půjčku, těch pár korun na tu půjčku navíc v pohodě ušetříme“ a za rok konsolidovali znova. Te´d už jim žádná banka nechce půjčit.
Takovýmto lidem nepomůže nic.

Další odpovědi
ReHu

Zkusit konsolidaci, ale ne vždy to je proveditelné a vhodné.

Hlavní je se co nejvíce uskrovnit.
Internet? Potřebuje k práci? > prerušit.
Auto?m pov.ruč., poh.hmoty? > potřebuje se dostat do práce nebo na nákup? – na čas odstavit. Pokud nebydlí na vesnici bez busu.
Snažit se najít nějaký záložní příjem vedle.

Já preferuji, mít 2 i více na sobě nezávislých zdrojů příjmů. To potom eliminuje podobné problémy na minimum.
Doplňuji:
Zkusila bych se optat a domluvit se o přerušení služeb, což není stejné jako předčasné vypovězení smlouvy nebo odložení splátek.

anonym

To je jako vyrážení klínu klínem.Pokusit se po dobu splácení co nejvíce uskrovnit.
Doplňuji:
V prvé řadě bych prodal auto,zrušil internet a dalších věciíbez kterých se dá obejít!

beliner

Dobrý večer, každopádně Vám nedoporučuji abyste bývala byla doporučila svému známému, aby si vzal další půjčku. Jednalo by se o vybíjení klínu klínem. Je zde mnoho faktorů a to registry. Zda-li přestal platit půjčku řádně a včas. Každopádně doporučuji okamžitě navštívit příslušné bankovní i nebankovní ústavy, aby se dojednalo buď za a) snížení splátek, nebo za b) konsolidace splátek. Jde hlavně o to, aby měl Váš známý dostatečný příjem. Nejstupidnější banka, kterou znám je GE MONEY bank, která půjčí a konsoliduje snad každému. Obraťte se na ně, věřte mi, že Vám vyhoví vstříc. S pozdravem Lukáš Vojtek

Hlada

Slavná konsolidace není v podstatě nic jiného, než snížení měsíčních splátek za cenu výrazného zvýšení úroků, neboli výrazného prodloužení doby splácení. Není to žádná pomoc. Je to další placená služba banky. Žít nad své možnosti nemá budoucnost. Jedinou správnou cestou je mít výdaje menší než příjmy. Je to sice smutné, ale zadlužení lidé si musejí uvědomit, že některé věci a služby si prostě nemohou dovolit.

jmhad

Já jsem nějak pochopil,že pán má půjčku jen na auto a zbytek jsou běžné měsíční výdaje. Každopádně si tedy vzít tužku a papír a dobrým kamarádem udělat soupis.Jak říkají kolegové-vyškrtat,co nemusím a řešit půjčku na auto.Pokud zbývá doplatit málo,dohodnout se třeba na snížení splátek.Pokud moc, odstoupit.Ale tam zase budou problémy, zejména když jeden nevidí do smlouvy.Možná by tohle skutečně vyřešila od některého bankovního domu.Bylo by vhodné je navštívit, vzít si onen soupis a hledat tam řešení. Ale nikdy ne po telefonu či na ulici. Je možné i vyhlásit osobní bankrot a žít 5 let za životní minimum do 3000,pokud by věřitel souhlasil.
Doplňuji:
Já sice nejsem v takové situaci,ale chci si ušetřit na větší plánovaný výdaj.Udělal jsem si tabulku,kde jsem si stanovil 150 na den,tedy 4500 na měsíc jen pro sebe.Nájem,elek­třina a pod. je mimo.A každý den píši co jsem si koupil a pod.A v obchodě počítám a něco si tedy nekoupím,i když mám na to zálusk.Ale nevychází to.Za 20 dnů jsem v malém minusu . Léky,benzin – už jezdím jen 2 x týdně a jiné „drobné“ výdaje.Ale pomáhá to.

ARIS

Pokud shrnu vše co tu je napsáno, tak na všem je kus pravdy.
Teď jde o kokrétní možnosti, vzít si tužku a napsat si jaký mám příjem a jaké výdaje.
Pak zapřemýšlet kde ušetřit. Určitě se najdou možnosti.
Nebo se obrátit na nějakého odborníka. Má dobrá zkušenost je: www.smsporadce­.ic.cz
Osobně si myslím – Žádné další půjčky!