hacker585

Kontokorent U české spořitelny.

Dobrý den zdravím všechny nějakou dobu dělám v Bussinesu a tak různě mám přehled kamarád se na mě obrátil s dotazem že má kontokorent u české spořitelny a zeptal se mě jestli ho musí splatit do konce kalendářního roku jelikož do konce roku 2013 a nebo do roku od data čerpání. Musím přiznat , že mě poněkud zaskočil poradil jsem mu jak by to udělal každý at se podívá do smlouvy ale on ji prý nemá… Tak jsem mu řekl at se na to zeptá zde ale není schopen ani napsat sem … Pokud to někdo víte poradte at mu můžu pomoci děkuji.

Odpovědi
marci1

Kontokorent musí zákazník splatit do jednoho roku od data prvního čerpání peněz.

Zdroj: http://www.csas­.cz/banka/nav/o­sobni-finance/konto­korent/o-produktu-d00018892

jirkajirka

Po roce mu to převedou jako půjčku s daleko vyššími úroky nesmí ovšem přestat splácet.

Dochy

Nemá smlouvu, nic neví… a co třeba podívat se na podmínky u ČS? Pokud nemá sjednané nějaké extra podmínky (jakože u ČS pravděpodobně ne) pak stačí podívat se na stránky ČS, kde jsou informace o kontokorentu dostupné z úvodní stránky.
„Se splácením nemusíte pospíchat
částku, kterou jste čerpali, nemusíte pravidelně splácet
čerpané peníze stačí splatit do jednoho roku od prvního čerpání“

Bacha, nějaká banka měla hrozně divné podmínky a popotahovala klienty za kontokorent který splatily, ale k výročí prvního čerpání čerpali znovu… Ale už je to pár let, tak to snad změnili a jsem přesvědčen, že to nebyla ČS.

Přesné podmínky by měl zjistit zas u ČS. Je jistá (malá) šance, že se podmínky měnily a pro kámoše může platit něco jiného, než dohledáme my tady.